Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mastercook - Identyfikacja kuchenki Mastercook bez tabliczki

18 Wrz 2018 20:10 1395 6
 • Poziom 3  
  Mastercook Elegance, w wynajmowanym mieszkaniu nie mogę dostać się do tabliczki, która nie jest w żadnym łatwo dostępnym miejscu i jedyne co mogę to próbować na 'oko' ocenić
  Mastercook - Identyfikacja kuchenki Mastercook bez tabliczki


  w środku nie ma termoobiegu
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Wyciągnij dolną szufladę , tam powinna być naklejka. Nie bardzo rozumiem, czy nie masz termoobiegu bo się po prostu zepsuł czy też nie ma termoobiegu bo ten typ po prostu nie został wyposażony w tą funkcję. Jeżeli pierwsza wersja to odkręć tylną obudowę tam będzie dojście do silniczka termoobiegu, Sprawdź czy napięcie jest na konektorach silnika oraz po odcięciu zasilania ( wyłączenie z gniazdka kuchenki) sprawdź ciągłość uzwojenia cewki silnika. Jeżeli prąd nie dociera do silnika to trzeba sprawdzić przełącznik funkcyjny - krzywkowy ( często wypalają się styki). Natomiast jeżeli spalony jest silnik wentylatora termoobiegu to niestety ale wymiana. W komorze piekarnika odkręcasz 4 blachowkręty , odkręcasz śrubę mocującą śmigło wentylatora ( uwaga lewy gwint klucz 10), następnie od tyłu odkręcasz chyba dwie nakrętki też 10 i silniczek na zewnątrz. Montaż nowego w odwrotnej kolejności.
 • Poziom 3  
  przepraszam za nieścisłość, w identyfikacji tego modelu uznałem że może pomóc informacja o braku wbudowanego termoobiegu

  w żadnym. miejscu dolnej szuflady nie ma tabliczki
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  To niestety ale musisz ją wytargać , naklejka będzie na tylnej osłonie. W wysunięciem jej może być problem jeżeli jest zasilana z sieci bo pewnie zasilanie gazu trzeba będzie odłączyć. Jeżeli identyfikacja modelu jest tak konieczna. Możesz opisać w jakim celu jest Ci to niezbędne?
 • Poziom 3  
  Chciałbym wymienić pokrętła z przodu bo obecne nie mają oznaczeń , a te mogą się różnić w zależności od modelu
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  To ściągnij jedno, zmierz średnicę osadczą t.j. trzpień kurka zaworu gazowego. Cztery do gazu będą takie same więc nie będzie żadnego problemu tak jak i z pokrętłem do regulacji temperatury piekarnika. Natomiast co do pokrętła funkcyjnego piekarnika sprawdź ile ma skoków ( pozycji) liczysz je i tyle powinno być oznaczeń na zakupionym pokrętle ( doliczając zero lub nie to zależy od ciebie). Pamiętaj termoobieg którego ty nie masz jest oznaczany na pokrętle symbolem wentylatorka w kółku. Na Alledrogo możesz z powodzeniem w ten sposób poszukać. Powodzenia.
 • Poziom 3  
  Dzięki serdeczne, tak spróbuję zrobić, glownie chodzi o to funkcyjne!

  Pozdrawiam