Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mastercook - Identyfikacja kuchenki Mastercook bez tabliczki

xapekxapek 18 Wrz 2018 20:10 108 6
  • #1 18 Wrz 2018 20:10
    xapekxapek
    Poziom 3  

Mastercook Elegance, w wynajmowanym mieszkaniu nie mogę dostać się do tabliczki, która nie jest w żadnym łatwo dostępnym miejscu i jedyne co mogę to próbować na 'oko' ocenić

Mastercook - Identyfikacja kuchenki Mastercook bez tabliczki

w środku nie ma termoobiegu

0 6
  • Pomocny post
    #2 18 Wrz 2018 20:35
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

Wyciągnij dolną szufladę , tam powinna być naklejka. Nie bardzo rozumiem, czy nie masz termoobiegu bo się po prostu zepsuł czy też nie ma termoobiegu bo ten typ po prostu nie został wyposażony w tą funkcję. Jeżeli pierwsza wersja to odkręć tylną obudowę tam będzie dojście do silniczka termoobiegu, Sprawdź czy napięcie jest na konektorach silnika oraz po odcięciu zasilania ( wyłączenie z gniazdka kuchenki) sprawdź ciągłość uzwojenia cewki silnika. Jeżeli prąd nie dociera do silnika to trzeba sprawdzić przełącznik funkcyjny - krzywkowy ( często wypalają się styki). Natomiast jeżeli spalony jest silnik wentylatora termoobiegu to niestety ale wymiana. W komorze piekarnika odkręcasz 4 blachowkręty , odkręcasz śrubę mocującą śmigło wentylatora ( uwaga lewy gwint klucz 10), następnie od tyłu odkręcasz chyba dwie nakrętki też 10 i silniczek na zewnątrz. Montaż nowego w odwrotnej kolejności.

0
  • #3 18 Wrz 2018 21:03
    xapekxapek
    Poziom 3  

przepraszam za nieścisłość, w identyfikacji tego modelu uznałem że może pomóc informacja o braku wbudowanego termoobiegu

w żadnym. miejscu dolnej szuflady nie ma tabliczki

0
  • Pomocny post
    #4 26 Wrz 2018 17:05
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

To niestety ale musisz ją wytargać , naklejka będzie na tylnej osłonie. W wysunięciem jej może być problem jeżeli jest zasilana z sieci bo pewnie zasilanie gazu trzeba będzie odłączyć. Jeżeli identyfikacja modelu jest tak konieczna. Możesz opisać w jakim celu jest Ci to niezbędne?

0
  • #5 27 Wrz 2018 10:44
    xapekxapek
    Poziom 3  

Chciałbym wymienić pokrętła z przodu bo obecne nie mają oznaczeń , a te mogą się różnić w zależności od modelu

0
  • Pomocny post
    #6 27 Wrz 2018 12:40
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

To ściągnij jedno, zmierz średnicę osadczą t.j. trzpień kurka zaworu gazowego. Cztery do gazu będą takie same więc nie będzie żadnego problemu tak jak i z pokrętłem do regulacji temperatury piekarnika. Natomiast co do pokrętła funkcyjnego piekarnika sprawdź ile ma skoków ( pozycji) liczysz je i tyle powinno być oznaczeń na zakupionym pokrętle ( doliczając zero lub nie to zależy od ciebie). Pamiętaj termoobieg którego ty nie masz jest oznaczany na pokrętle symbolem wentylatorka w kółku. Na Alledrogo możesz z powodzeniem w ten sposób poszukać. Powodzenia.

0
  • #7 27 Wrz 2018 18:35
    xapekxapek
    Poziom 3  

Dzięki serdeczne, tak spróbuję zrobić, glownie chodzi o to funkcyjne!

Pozdrawiam

0