Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Drukarka Samsung ML 1520. Zacina wydrukowaną stronę

18 Wrz 2018 22:50 240 6
  • Poziom 9  
    Drukarka Samsung ML1520. Problem jest następujący. Przy napełnionym zasobniku papieru drukuje całą stronę ale kartka przy wychodzeniu blokuje się w 4/5 długości. Pozostawiając ślad żółty od temperatury na papierze (około 5 cm od dołu kartki). W tym momencie zapala się kontrolka czerwona i drukarka jest zacięta. Następnie wyłączam ją i ponownie włączam . Kartka wychodzi do końca ale za nią wychodzi następna pusta kartka.Dodam że strona która wyszła jest prawidłowo wydrukowana. Zauważyłem także jak zostawię w podajniku papieru tylko jedną kartkę to drukarka wydrukuje stronę prawidłowo bez zacięcia . Trochę jest uciążliwe drukowanie wkładając do zasobnika po jednej kartce . Szkoda mi jej wyrzucić bo kupiłem do niej niedawno oryginalny toner który nie jest taki tani. Może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem i w czym tkwi problem . Drukarka jest czysta , przebieg około 4 tys stron.
  • Poziom 9  
    Niestety drukarka rozebrana , czujniki czyste a drukarka dalej się zacina .
  • Poziom 9  
    Nie chcą się podjąć naprawy bo jest za stara. Według mnie coś się przestawiło
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Sprawdź elektromagnes rolki pobierającej. Może kleić się gąbka, stąd taki efekt.
  • Poziom 9  
    Wczoraj wieczorem doszedłem w czym problem. Tak. Kleiła się zworka elektromagnesu odpowiadającego za pobieranie papieru. Puszczał on ale po jakimś czasie dlatego stwierdziłem że jest coś z pobieraniem papieru , bo oscylacja zacięć była różna w zakresie 2-3 cm. Mówiąc po prostu pobierała drugą kartkę która blokowała kartkę wydrukowaną.