Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HOFFEN AR-2U - Robot sprzątający wyświetla error E4

19 Wrz 2018 18:15 1029 1
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    HOFFEN AR-2U - Robot sprzątający wyświetla error E4

Witam,
    Robot po podpięciu ładowarki cały czas kręcił wentylatorem zasysającym, po odpięciu ładowarki również, aż do wyładowania akumulatora - ok 1min.

Uszkodzone były mosfety sterujące silnikami napędu kół lewego i prawego odpowiednio AO4411 i AO4468. Uszkodzony był również mosfet 2N7002 obok AO4411.

Obecnie po podpięciu ładowarki włącza się na chwilę muzyczka, następnie wyświetla 88min, następnie wyświetla 49min i mruga jedna dioda od ładowania akumulatora, i po chwili wyrzuca błąd E4.

Kiedy akumulator zrobił się mocno ciepły raz wyrzucił błąd E3.
    Zimny akumulator ma 12V (Akumulator SC-1300, 10.8V)

Po wyjęciu ładowarki i próbie załączenia przyciskiem POWER robot nie załącza się.
    Po wciśnięciu przycisku POWER i jego przytrzymaniu robot włącza się wyświetlając kolejno 88min, następnie 20min i świeci jedna dioda od ładowania baterii do momentu puszczenia przycisku POWER kiedy to robot się wyłącza.

Przy próbach wykonywanych przyciskiem POWER i przyciskami +/- ustaliłem, że kiedy przytrzymam przycisk POWER i przycisk +lub- jednocześnie i w tym czasie wepnę zasilacz to ów robot wyświetla 00min i symuluje ładowanie akumulatora przez ok 30s wyświetlając kolejno trzy diody kreski od ładowania, po czym wyświetla FUL i trzy diody (kreski) utwierdzając nas, że akumulator został naładowany - w czasie ładowania puszczenie przycisku POWER nie powoduje wyłączenia się robota.

Po odpięciu zasilacza na wyświetlaczu miga jednak tylko 1 dioda (kreska).

Opierając się na kodach błędów w innych tego typu urządzeniach ustaliłem, że błąd E4 może oznaczać problem czujników od spodu robota które "szukają" podłogi.

Procesor przelutowałem. Silniki i połączenia sprawdzone.
    Czujki zmierzone na zasadzie porównania.

Oznaczenia błędów w tym robocie które ustaliłem naprawiając
    E1 - uszkodzony switch koszyka na śmieci.
    E3 - problem z akumulatorem ? Zbyt wysokie napięcie/prąd.
    E6 - problem z akumulatorem, brak połączenia.

Pytania mam trzy.
    1. Co rzeczywiście oznacza error E4 w tym robocie ?

2. Co to za element U4 w obudowie SOT223 o oznaczeniu C3 5C (napisy jeden pod drugim), może być to stabilizator typu LT1117 ale jaki ? Jest gorący.
    na środkowym wyprowadzeniu mam -13,76V....na pierwszym -10,5V, a na ostatnim 0V.

3. Czy ktoś posiada wsad pamięci ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Układ U4 w obudowie SOT223 o oznaczeniu C3 5C pokazany na zdjęciu to stabilizator na 3.3V (1-IN,2-GROUND,3-OUT).

Ponawiam pytania:

1. Co oznacza error E4 w tym robocie ?
    2. Czy ktoś posiada wsad pamięci ?
    3. A może ktoś ma instrukcję obsługi ?

Dystrybutorzy chińscy są małomówni niestety, a urządzenie jest po gwarancji.