Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CUSP/ZW-HI30 - Jak zwiększyć jasność matrycy

20 Wrz 2018 21:29 231 2
  • Poziom 8  
    Kupiłem na chińskim znanym portalu radio z nawigacją CUSP do i30 GD (2012-2016) . Parametry 4 GB ramu, Cortex 8 rdzeniowy, 32 GB pamięci wewnętrznej. Radio jest na Android 8. Matryca dotykowa 7" IPS 1024x600. Radio jest zamiennikiem fabrycznego radia - w sensie dedykowane podłączanie.

Radio działa świetnie za wyjątkiem wyświetlacza. W słoneczne dni nic na nim nie widać. Widzę tylko obijające się słońce i szary ekran, a kolory znikają. Na kabel ILL-UMI w momencie włączenie świateł postojowych lub mijania radionawigacja przechodzi w tryb nocny. Mam możliwość dostosowania jasności dla obu trybów. Na tryb nocny ustawiłem jasność na max więc nie ma żadnej różnicy pomiędzy trybem dziennym , a nocnym. Oba tryby są na maksymalne jasno. Mimo to nic nie widać kiedy słońce dowali po szybie matrycy.

Pytanie jak można wzmocnić to podświetlenie, albo zaradzić temu problemowi? Rozważam:

1) Dać jakąś folię antyodblaskową. Nie wiem czy to ma sens.
    2) Rozebrać radio i dokleić dodatkowe jakieś listwy led lub świetlówki. Ewentualnie dać wyższe napięcie na świetlówki, prąd etc. Tutaj nie bardzo mam pomysły.
    3) Wymienić matrycę na inną. Tu pytanie do doświadczonych na ile skomplikowane i kosztowne? Jak ze sterownikami, jakiego typu złącza tam są.

Dodam też, że zrobiłem prosty test kładąc swój samsung note 4 na wyświetlaczu radia, kiedy padało na niego słońce. Na telefonie widziałem wszystko, a radiu nic.

Rozkręciłem te radio ponieważ chciałem sprawdzić jakie są opcje. O to co w środku:

Zmierzyłem też matrycę:

164 mm szerokość
    100 mm wysokość
    7 mm grubość ramki z szybką od touch screan razem
    40 pin taśma

Czy ktoś z forum ma doświadczenie w temacie dobrania nowej matrycy?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 8  
    Mam prośbę do moderatora o przeniesienie tematu do działu radia samochodowe serwis

Dodano po 19 [godziny] 2 [minuty]:

Prośba kolegów o zerknięcie na te zdjęcia matrycy i informacje co to jest za panel oraz gdzie kupić lepszy zamiennik.