logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

WV BORA - Brak świateł cofania mimo wymiany włącznika i sprawdzenia przewodów

jesion1679 21 Wrz 2018 10:41 4452 19
REKLAMA
  • #1 17452172
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Witam. Nie działają światła biegu wstecznego. Po sprawdzeniu żarówek i bezpiecznika wytypowałem włącznik , który wymieniłem. Świateł nadal nie ma.
    Sprawdziłem nowy czujnik czy jest sprawny- jest.
    Napięcie do czujnika dochodzi.
    Przeciągnąłem przewód do tylnej lampy z czujnika, po włączeniu wstecznego świateł nadal nie ma, podając 12 v z akumulatora światła świecą. Po połączeniu pinów we wtyczce przewód grzeje się ale świateł nadal nie ma.gdzieś zwarcie się robi? Szukałem jak idą przewody od czujnika do białej skrzynki w podszybiu ale póki co nie znalazłem po kolorach. Jakiś pomysł jak to ogarnąć?
  • REKLAMA
  • #2 17452258
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7853
    Pomógł: 915
    Ocena: 1613
    Zwykle czujnik wstecznego steruje masą (-). Wtedy do lampy podawany jest stały (+) a (-) idzie z czujnika. Nie jak jest u ciebie, sprawdź.
  • #3 17452264
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Z tego co wyczytałem to czujnik steruje plusem. A masa w lampie jest wspólna do wszystkich świateł.
  • REKLAMA
  • #4 17452274
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7853
    Pomógł: 915
    Ocena: 1613
    Sprawdź bezpiecznik czy jest na nim (+).
  • #5 17452278
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Jest na nim plus
  • #6 17452389
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7853
    Pomógł: 915
    Ocena: 1613
    Przy czujniku podobno jest plus bo piszesz, że napięcie dochodzi. Sprawdź czy zaświeci na nim żarówka, masę weź z karoserii.
  • REKLAMA
  • #7 17452397
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Nie świeci.
  • #8 17452437
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7853
    Pomógł: 915
    Ocena: 1613
    W pierwszym poście piszesz, że plus dochodzi do czujnika, masę sobie sam szukasz a żarówka nie świeci. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że plus dochodzi do czujnika?
  • #9 17452570
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Przy użyciu miernika. Masa i na jednym pinie jest 12 v

    Dodano po 20 [minuty]:

    Tam jest jakis przekaznik?
  • #10 17452678
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7853
    Pomógł: 915
    Ocena: 1613
    Wyjmij żarówki od stopu i sprawdź ponownie te 12V.
  • #11 17452687
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    W ten sposob nie swieci.
    Jakis schemat?
    Pytanie czy tam jest przekaznik czy nie?
  • #12 17452882
    przem27
    Poziom 30  
    Posty: 1317
    Pomógł: 131
    Ocena: 496
    Przekaźnika nie ma, a jak zwierasz kable od włącznika to świeci? schemat? prosze[/tex]
    Załączniki:
    • bora wsteczny.pdf (354.32 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #13 17452932
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Jak sie zwiera kable to przweody sie mocno grzeja a swiatel dalej nie ma.
  • #14 17453019
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10482
    Pomógł: 941
    Ocena: 3406
    Które Ty te przewody zwierasz?
  • #15 17453089
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Te od wlacznika swiatel wstecznych
  • REKLAMA
  • #16 17453122
    nikusert
    Poziom 41  
    Posty: 5428
    Pomógł: 699
    Ocena: 1752
    Witam .
    Jeżeli przewody się mocno grzeją po ich złączeniu ,a światła nadal nie ma ,to wychodzi na to że jest zwarcie na instalacji lub w samych lampach.Nawet obciążenie żarówkami 2x12V/21W ,nie powinno tego powodować.
  • #17 17453179
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Nowe przewody od skrzynki z bezpiecznikami, do przełacznika i do lampy? 1mm kwadrat linka wystarczy ?
  • #18 17453184
    nikusert
    Poziom 41  
    Posty: 5428
    Pomógł: 699
    Ocena: 1752
    Tak,a nie szukałeś zwarcia?.
    Odłącz przewody (wiązkę co idzie do tyłu),lub sam przewód od światła wstecznego,będziesz wiedział czy zwarcie jest na tylnej wiązce ,czy z przodu od automatu do kabiny.
  • #19 17453299
    przem27
    Poziom 30  
    Posty: 1317
    Pomógł: 131
    Ocena: 496
    Głupie pytanie, ale żarówki sprawdzałeś? odłącz lampy i miernik w obwód.
    pozdr
  • #20 17460925
    jesion1679
    Poziom 4  
    Posty: 46
    Ocena: 13
    Swiatła naprawione nowy przewod do czujnika i od do lampy. W koncu po wrzuceniu wstecznego swiatla sa.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z brakiem działania świateł biegu wstecznego w VW Bora, mimo wymiany włącznika i sprawdzenia przewodów. Po wymianie czujnika i potwierdzeniu, że napięcie dochodzi, światła nadal nie działały. Uczestnicy dyskusji sugerowali sprawdzenie połączeń, masy oraz ewentualnych zwarć w instalacji. Ostatecznie problem został rozwiązany poprzez wymianę przewodów od czujnika do lampy, co przywróciło funkcjonalność świateł.
REKLAMA