Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

a4 b5 problem z głośnikami tył -

jurekdaniel 21 Sep 2018 18:25 372 10
    jurekdaniel
    Level 5  
    Witam mam problem z tylnymi głośnikami, otóż problem jest taki ze po wymianie radia na nie fabryczne głośniki z tylu nie działają, mimo iż kupiłem i zamontowałem adapter.

Z góry dzięki za pomoc a4 b5 problem z głośnikami tył -a4 b5 problem z głośnikami tył -a4 b5 problem z głośnikami tył -

Dodano po 14 [minuty]:

Proszę o odpowiedz w tej sprawie
    kokapetyl
    Level 43  
    Kolego, jak się nie mylę, to audi (nie wiem czy wszystkie modele) mają wzmacniacz na tylne głośniki. Może brak sygnału do jego załączenia ?
    jurekdaniel
    Level 5  
    A jakiś pomysł jak podać prąd do tego wzmaczniacza ?
    kokapetyl
    Level 43  
    jurekdaniel wrote:
    A jakiś pomysł jak podać prąd do tego wzmaczniacza ?

Jeśli takowy istnieje, to trzeba podać sygnał np. "Remote" (w różnych modelach może być inaczej nazwany) z radia do wzmacniacza. Po załączeniu radia podany jest ten sygnał (12V) do wzmacniacza i go uruchomi.
    jurekdaniel
    Level 5  
    Kabel Remote jest tylko nw do której kostki mam się nim wpiąć bo jestem zielony w tym temacie a4 b5 problem z głośnikami tył -
    kokapetyl
    Level 43  
    jurekdaniel wrote:
    tylko nw do której kostki mam się nim wpiąć

On musi dotrzeć do wzmacniacza, jaka kostka, jaki styk tego nie wiem. :cry:
    MietekFighter
    Level 20  
    a4 b5 problem z głośnikami tył -

Podajesz + na ten pin to chyba żółta kostka i powinieneś usłyszeć jak cyknie przekaźnik wzmacniacza.
    jurekdaniel
    Level 5  
    Podłączyłem ten kabel ale słychać tylko szelest ale nie ma dźwięku
    MietekFighter
    Level 20  
    Słychać załączenie wzmacniacza ? oprócz tego kabla musisz podłączyć jeszcze przewody sygnałowe..
    jurekdaniel
    Level 5  
    Słychsć jak się wzmaczniacz załącza i szelest z głośników po podłączeniu kabla Remote

Dodano po 3 [minuty]:

A które to są przewody sygnałowe ?
    MietekFighter
    Level 20  
    Musisz podłączyć sygnał z wyjść RCA czyli niskopoziomowy do pinów RF LF RR LR tylko plusy a masę do COM.
    Chociaż widać że już kupiłeś przejściówkę z konwerterem sygnałów więc powinno to działać, ciężko coś doradzić...