Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II - Jak dobrać komputer do silnika 1.6 16V po swap'ie

cavalero 22 Wrz 2018 16:29 258 0
    cavalero
    Poziom 3  
    Cześć,
    Mam Renault Clio II 1999, samochód jest bez ABSu, bez klimatyzacji
    Robię SWAP z 1,4 8V na 1,6 16V - tzn wracam do tego po dłuśzej przerwie
    Jak dobrać komputer sterujący pracą silnika?

Mechanicznie poprzekładałem już wszystko, pasuje, przeróbki większe to głownie wydech (jeśli ten z 1,4 8V chce się wykorzystać) i węże do nagrzewnicy, utknąłem na elektryce. Wstawiłem silnik 1,6 16V K4M A700 ze Scenica I, skrzynia biegów z Thalii 1,4 16V z impulsatorem (aby prędkościomierz chodził), z Clio II 1,4 16V 2000r (miał skrzynię z impulsatorem, posiadał ABS i klimatyzację, bez CAN) przełożyłem: wiązka silnika, wiązka wewnętrzna z UCH. Niestety nie spisałem jego numeru vin, komputer miał Siemens Sirius 32... więcej danych komputera nie zapamiętałem.

Jaki Siemens Sirius kupić, aby silnik odpalił i prawidłowo działał jako 1,6 16V (wiem, że komputer z 1,4 16V też podejdzie, ale jaki...). Kwestia zdjęcia immobilizera nie jest problemem, ma kto mi to zrobić. Może po numerach z UCH, tylko jak?

W razie pytań związanych ze SWAPem - służę pomocą - to nie jest trudne ale... robiąc po raz drugi, pierwszy raz to człowiek się uczy, jest sporo detali, o których jeśli się wie, jest to dosyć proste.
    Pozdrawiam.