Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio II - Jak dobrać komputer do silnika 1.6 16V po swap'ie

cavalero 22 Sep 2018 16:29 576 0
    cavalero
    Level 3  
    Cześć,
    Mam Renault Clio II 1999, samochód jest bez ABSu, bez klimatyzacji
    Robię SWAP z 1,4 8V na 1,6 16V - tzn wracam do tego po dłuśzej przerwie
    Jak dobrać komputer sterujący pracą silnika?

Mechanicznie poprzekładałem już wszystko, pasuje, przeróbki większe to głownie wydech (jeśli ten z 1,4 8V chce się wykorzystać) i węże do nagrzewnicy, utknąłem na elektryce. Wstawiłem silnik 1,6 16V K4M A700 ze Scenica I, skrzynia biegów z Thalii 1,4 16V z impulsatorem (aby prędkościomierz chodził), z Clio II 1,4 16V 2000r (miał skrzynię z impulsatorem, posiadał ABS i klimatyzację, bez CAN) przełożyłem: wiązka silnika, wiązka wewnętrzna z UCH. Niestety nie spisałem jego numeru vin, komputer miał Siemens Sirius 32... więcej danych komputera nie zapamiętałem.

Jaki Siemens Sirius kupić, aby silnik odpalił i prawidłowo działał jako 1,6 16V (wiem, że komputer z 1,4 16V też podejdzie, ale jaki...). Kwestia zdjęcia immobilizera nie jest problemem, ma kto mi to zrobić. Może po numerach z UCH, tylko jak?

W razie pytań związanych ze SWAPem - służę pomocą - to nie jest trudne ale... robiąc po raz drugi, pierwszy raz to człowiek się uczy, jest sporo detali, o których jeśli się wie, jest to dosyć proste.
    Pozdrawiam.