Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router WiFi MT4209 Media-Tech - nie można się dostać po adresie fabrycznym

19 Paź 2018 10:34 372 3
  • Poziom 16  
    Router MT4209 Media-Tech z niewiadomych powodów odrzucał możliwość zalogowania się. Postanowiłem sprzęt zrestartować.
    Po restarcie do ustawień fabrycznych nie mogę jednak dostać się po domyślnym adresie 192.168.1.1.
    Diody się świecą tam, gdzie powinny. Wszystko wygląda OK.
    Port Eth od strony PC mam skonfigurowany na automatyczne pozyskanie IP, ale po podłączeniu do wyjścia WAN routera otrzymuję zagadkowy adres, który ma się nijak do ustawień w mojej sieci:

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
    Link-local IPv6 Address . . . . : fe80::5df6:1308:318f:b408%3
    Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.180.8
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
    Default Gateway . . . . . . . . . :

Router bez problemu kiedyś skonfigurowałem i działał bez zastrzeżeń.
    Co poszło lub mogło pójść "nie tak" ?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Fidelis napisał:
    wyjścia WAN

Wejście WAN w routerze służy do podłączenia modemu. Podłącz komputer do któregoś z portów LAN.
  • Poziom 16  
    No przecież...
    A możecie mi jeszcze podpowiedzieć jedną rzecz ?

W routerze Huawei B593 wyodrębniłem testowy SSID

Do powyższego SSID próbuję bezprzewodowo podłączyć router WiFi MT4209, ale skonfigurowany jako repeater (zwiększam zasięg).

Na Huawei wyłączyłem filtrowanie po MAC (jedyna polityka), ale przy próbie łączenia się telefonem z repeaterem pojawia się najpierw komunikat o trwającym przydzielaniu adresu IP a potem informacja o problemie z uwierzytelnieniem.
    Próbowałem również kombinacji z "auto configure LAN IP address" oraz "auto copy from router" - bez efektu.

Wiesz może gdzie tkwi problem ?
  • Poziom 16  
    Wszystko działa jak należy a sprawa z dostępem do Huawei via repeater się wyjaśniła. Nie zwróciłem uwagi, że z docelowo ustawionego hasła, przy zapisywaniu konfiguracji, ów router Media-Tech ucina znak "specjalny" stojący z przodu o niczym nie informując użytkownika. Co ciekawe, po kolejnych testach okazało się, że ucina ten i tylko ten jednak znak z całego wachlarza pozostałych dostępnych. Zupełnie tego nie brałem pod uwagę.