Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KD-55XD700 - Ustawienie satelity

21 Paź 2018 18:35 561 9
  • Poziom 27  
    Mam kłopot z ustawieniem tunera satelitarnego w tym telewizorze. Chciałem odbierać bezpłatne programy z satelity Hotbird . W ustawieniach domyślnie jako pierwsza jest Astra. Ściąga ją bez problemu, od razu ściąga listę ~200 programów. Jeśli wybiorę HB, to muszę ręcznie wprowadzać pojedyńczo transpondery. Trwać to pewnie będzie pół dnia. Czy jest jakaś inna metoda ? Żeby od razu pobrał sobie pełną listę z satelity ?
  • Poziom 27  
    PHILIPS SDC0665/00M
    9,75/10,6GHz

Dostarczany z czaszą WizjaTV
  • Poziom 43  
    Skoro odbiera ci Astrę to masz źle ustawioną czaszę. Przestaw na Hotbirda.
  • Poziom 27  
    Oczywiście antenę ustawiam prawidłowo na satelitę. Po odebraniu listy z pojedynczego transpondera, programy są odbierane bez żadnego problemu/zacięcia
  • Poziom 43  
    Astra ma silniejszy sygnał niż Hotbird. Jak czasza po wizji to zbyt mała i stąd problemy ze znalezieniem więcej programów.
  • Poziom 27  
    Siła i jakość sygnału są wysokie. Programy, które odbieram - bez najmniejszego zacięcia.
    Gdy wchodzę w automatyczne wyszukiwanie, proponuje mi jedynie Astrę. Przy odpowiednio ustawionej antenie - odbiera wszystkie programy.
    Gdy chcę odbierać z HB, przestawiam antenę, ale nie mogę wybrać automatycznego przeszukiwania programów. Zostaje mi tylko wklepywanie polaryzacji i częstotliwości podanych na stronie lyngsat.com. Moje pytanie dotyczy automatycznego pobrania pełnej listy kanałów z HB
  • Poziom 27  
    Wymieniłem czaszę na 85 cm i konwerter na Opticum LMP-04H. Zamontowałem go jak w poniższym artykule:
    https://medialubuskie.eu/index.php/tv-sat/66-jak-zalozyc-konwerter-monoblock

Niestety, widzi Atlantic Bird 3 5.0°W oraz Astra 19,2. Jak ustawić Hotbird ? Mam do dyspozycji miernik. Czy dobrym wyjściem będzie ustawienie czaszy wg pojedyńczego konwertera, by odbierała HB i wtedy wymienić na monoblock ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mihó napisał:

Niestety, widzi Atlantic Bird 3 5.0°W oraz Astra 19,2. Jak ustawić Hotbird ? Mam do dyspozycji miernik. Czy dobrym wyjściem będzie ustawienie czaszy wg pojedyńczego konwertera, by odbierała HB i wtedy wymienić na monoblock ?

Nie ma takiej możliwości . To, że w menu tunera SAT pisze Ten Atlantik to nic nie znaczy. Z menu wybierz, odptaszkuj Astra 19.2E i Hodbird 13E i nic więcej.
    Aby sprawdzić które " oko" konwertera odbiera to drugie, zezujące zasłoń . Jak na tym centralnym złapiesz Hotbirda to Astrę musi odbierać.
    Sony Bravia KD-55XD700 - Ustawienie satelity
  • Poziom 27  
    Dziękuję za zainteresowanie, ustawiłem.

1. Wymieniłem konwerter na pojedyńczy - wyeliminowałem ew. błędy w konfiguracji DISEQ
    2. Ustawiłem czaszę zgrubnie - wg strony, która na mapie google pokazuje prawidłowe ustawienie. U mnie było to b. "na oko", tj. "ustaw na drugi słupek płotu licząc od sąsiada
    3. Rozpocząłem wyszukiwanie programów i patrzyłem, jaka satelita została rozpoznana. Po kolei wszystkie od 5°E. Pomocny był mi obrazek z tego linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11979826#11979826
    4. Uzyskawszy mocny sygnał z Hotbirda, wymieniłem konwerter na monoblock. Skonfigurowałem tuner i jest wszystko ok.
    Dziękuję za zaangażowanie