Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi mi A1 - Reset po logo Androida

jarek665 22 Oct 2018 11:36 1542 9
    jarek665
    Level 6  
    Witam mam mały problem. Wymieniłem LCD w moim xiaomi (to nie jest moja pierwsza wymiana) wszystko poszło gładko włączył się normalnie i normalnie z niego korzystałem. Na drugi dzień gdy go włączyłem telefon stawał na logo androida a potem restart i tak w kółko. Telefon bez problemu wchodzi w fastboot (bez restartowania) chciałem go przeflashować lecz MiFlash krzyczy "device is locked" czytałem, że w tym modelu bootloader można odblokować z poziomu opcji programistycznych telefonu, lecz nie mam możliwości dostania się do nich. Macie jakiś pomysł żeby go postawić na nogi?? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    nutergsm
    Moderator of GSM
    leonov wrote:
    Spróbuj przez adb reboot edl

Aby to działało musi mieć włączone debugowanie USB w opcjach programistycznych.
    leonov
    Level 42  
    Nic nie pisze, że nie ma włączonego debugowania USB.
    Pisze on że
    jarek665 wrote:
    czytałem że w tym modelu bootloader można odblokować z poziomu opcji programistycznych
    i chodzi chyba o opcje "Włącz zdjęcie blokady OEM". Być może ma włączone, warto sprawdzić.
    Ewentualnie, zrobić lub kupić kabel EDL (Deep Flash Mode).
    blahfff
    Level 39  
    leonov wrote:

Ewentualnie, zrobić lub kupić kabel EDL (Deep Flash Mode).

To juz dawno nie dziala. Wprowadzenie aktualnych modeli Xiaomi w tryb EDL jest mozliwe juz tylko za pomoca testpointa.
  • Helpful post
    leonov
    Level 42  
    Więc proszę, test poitny ;-) Xiaomi mi A1 - Reset po logo Androida
    jarek665
    Level 6  
    Tym się nie bawiłem. Jak to zrobic zewrzec je ??
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    Tak, musisz zewrzec jeden z drugim po czym wpiac kabel USB. Baterie mozesz calkowiecie odlaczyc bo do procesu wgrania softu nie jest potrzebna.
    KYNIU56
    Level 10  
    Miałem wczoraj Xiaomi mi a1 podobny problem. Tylko że u mnie boczne klawisze nie reagowały.
    EDL i InfinityBOX CM2QLM Postawił go na nogi.
    Próbowałem z miflash i cmd ale bez skutku bo krzyczało że zablokowany boot.
    jarek665
    Level 6  
    Witam ponownie wygrałem najnowszy soft przez miflash poprzez testpointy które podał lenov. Lecz to nie naprawiło problemu. Co mogło samoistnie ppo godzinie użytkownika jeszcze nawalić?