Postanowiłem zrobić małą turbinę wiatrową, do ładowania telefonów, ewentualnie akumulatorów i mam pytanie odnośnie kilku elementów.
1. Chcę dać silniczek RC 24 V, żeby pracował jako swego rodzaju prądnica.
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony model do tego typu zadań?
2. Kolejnym problemem jest, to co lepiej zastosować ( i czy w ogóle jest potrzeba), stabilizator napięcia czy też przetwornice DC/DC?
3. Jeśli chcę ładować telefony i akumulatory (12-24V), to muszę zrobić jakieś oddzielne połączenie wychodzące od prądnicy dla telefonów i akumulatorów?
1. Chcę dać silniczek RC 24 V, żeby pracował jako swego rodzaju prądnica.
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony model do tego typu zadań?
2. Kolejnym problemem jest, to co lepiej zastosować ( i czy w ogóle jest potrzeba), stabilizator napięcia czy też przetwornice DC/DC?
3. Jeśli chcę ładować telefony i akumulatory (12-24V), to muszę zrobić jakieś oddzielne połączenie wychodzące od prądnicy dla telefonów i akumulatorów?