logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Błąd 16622 w Seat Altea 1.9 TDI BJB - turbina i czujnik G31 wymienione, co dalej?

gajeski12 08 Lis 2018 09:27 2862 4
REKLAMA
  • #1 17545671
    gajeski12
    Poziom 8  
    Posty: 8
    Ocena: 3
    Witam. Koledzy mam problem z autem. Wywala mi co jakis czas blad 16622. Po zgaszeniu i odpaleniu jest ok. Turbina fabrycznie nowa
    Podmieniany czujnik g31 podmieniany sterownik podcisnien. I ciagle to samo...moze mial ktos taki przypadek albo ktos potrafi doradzic co to moze być. Dodam ze nieraz jezdze caly dzien i nic a nastepnego dnia odetnie turbo 2 badz 3 razy...wspomniany problem zaczol sie zanim wymienilem turbina poniewaz w starej ukrecil sie wirnik.
  • REKLAMA
  • #2 17545813
    piachu1994
    Poziom 39  
    Posty: 4161
    Pomógł: 559
    Ocena: 1156
    Sprawdź wszystkie przewody podciśnienia, możesz również je wymienić na nowe. Proponuję zmierzyć ciśnienie na pompie podciśnieniowej.
  • REKLAMA
  • #3 17545830
    gajeski12
    Poziom 8  
    Posty: 8
    Ocena: 3
    Sugerujesz ze pompa podcisnienia moze byc zepsuta?

    Dodano po 4 [minuty]:

    Jakie prawidlowe cisnienie w niej powinno byc
  • REKLAMA
  • #4 17545848
    piachu1994
    Poziom 39  
    Posty: 4161
    Pomógł: 559
    Ocena: 1156
    Minimum -0.7 bara.
    Turbo masz sterowane poprzez podciśnienie, należy sprawdzić czy jest prawidłowe.
  • #5 17545881
    gajeski12
    Poziom 8  
    Posty: 8
    Ocena: 3
    Zaczne od wezykow ew wymienie je wszystkie bo mam nowy komplet ze zlaczem do sterownika podcisnienia

    Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

    Wężyki sa okej...dodam ze niemoge dogrzac auta do 90 stopni ale co ma temperaturA do odcinania turbo...dopuki sie nie nagrzal jezdzil okej po nagrzaniu odciecie turbo i check engine...bledy p0238 i p0236....nie mam juz pomysłów
REKLAMA