Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS55E98EU/37 - Tabletki i proszek nie rozpuszczają się.

babarek 09 Lis 2018 09:46 180 12
  • #1 09 Lis 2018 09:46
    babarek
    Poziom 13  

Witam
    Po zakończonych zmywaniu naczynia są ciepłe ale daje się zauważyć nierozpuszczony proszek lub nierozpuszczone całkowicie tabletki myjące. Komora dozownika po zmywaniu jest otwarta. Na drzwiach są reszki zanieczyszczeń po myciu.
    Woda w zmywarce nie pozostaje. W czasie programu nie ma informacji o usterce.

Filtr przeczyściłem ,ramiona sprawdzałem i nie były przytkane, przy pompie nie było zanieczyszczeń.

Gdzie szukać przyczyny usterki?

0 12
  • #2 09 Lis 2018 10:19
    Piasek80
    Poziom 29  

Zmienić tabletki na inne.

2
  • #3 09 Lis 2018 10:23
    babarek
    Poziom 13  

Tabletki te same od lat - Finish.
    Podczas stosowania proszku występują podobne objawy. W dozowniku pozostają jego resztki.
    Wnioskuję że środek myjący nie jest przyczyną.

0
  • #4 09 Lis 2018 10:48
    Piasek80
    Poziom 29  

Nie ma reguły. Może akurat jakaś trefna seria się trafiła. Pożycz od kogoś inną i zobacz czy problem nadal występuje. Od tego należałoby zacząć.
    Problem występuje na pełnych programach czy skróconych ? Na każdym trybie czy tylko tych najchłodniejszych ?
    Może zmywarka nie zagrzewa wystarczająco wody - stąd przyczyna nierozpuszczania pełnego środków myjących.

0
  • #5 09 Lis 2018 11:10
    babarek
    Poziom 13  

Cytat:
    Nie ma reguły. Może akurat jakaś trefna seria się trafiła. Pożycz od kogoś inną i zobacz czy problem nadal występuje. Od tego należałoby zacząć.
    Sprawdzę inne chodź wydaje mi sie, że cały czas stosujemy to samo opakowanie, a proszek też się nie rozpuszcza...
    Cytat:
    Problem występuje na pełnych programach czy skróconych? Na każdym trybie czy tylko tych najchłodniejszych?
    Zauważony został na krótkim, ale na pełnym pojawił się taki sam objaw.
    Cytat:
    Może zmywarka nie zagrzewa wystarczająco wody - stąd przyczyna nierozpuszczania pełnego środków myjących.
    Pomyślałem o tym, ale otrzymałem informację, że wyciągane naczynia były bardzo ciepłe.

0
  • #6 09 Lis 2018 11:23
    Piasek80
    Poziom 29  

Na krótkich programach (nie wiem czy masz funkcje variospeed) to i tak pełen cykl mycia. Pominięty cykl wstępnego płukania i 40-50min suszenia/studzenia. Po otwarciu zmywarki tuż po zakończeniu skróconego cyklu naczynia są tak gorące że ciężko je w dłoniach utrzymać zaś z samej zmywarki unoszą się kłęby pary. Najniższy program to i tak koło 50*C. Jeżeli wyjmowane naczynia są po prostu lekko ciepłe no to tutaj dopatrywałbym się przyczyny.

0
  • #7 09 Lis 2018 12:33
    babarek
    Poziom 13  

Sprawdzę na innej tabletce jeszcze raz szybki program i zobaczę jak ciepłe będą naczynia.

0
  • #8 09 Lis 2018 12:54
    Ryszard49
    Poziom 34  

Miałem też takie przypadki. Pierwszy raz kiedy zakupiłem tabletki w osłonie rozpuszczalnej i zostały pomieszane z tabletkami tradycyjnymi. Drugi raz zakupiłem kapsułki. Pojemnik w mojej zmywarce nie jest przystosowany do kapsułek. Kapsułka przyklejała się do ścianki pojemnika i bardzo późno wypadała. Zrobiłem eksperyment, i wrzuciłem kapsułkę na dno zmywarki. Wymyło dobrze. Powróciłem do tabletek.

0
  • #9 09 Lis 2018 14:29
    JarosłaF
    Poziom 10  

Miałem takie doświadczenie ze zmywarką Bosch, że coś blokowało otwieranie klapki, najczęściej rączka garnka wystawała z kosza, kosz niedokładnie dosunięty albo podobne banalne przyczyny. Po zakończeniu zmywania otwierałem drzwi i wtedy było słychać łomot spadającej kostki, którą - w całkiem dobrym stanie - znajdowałem na dnie zmywarki. Rozwiązanie było proste, choć nie doskonałe: zamiast kostkę wkładać do dozownika, wrzucam na dno zmywarki. Działa doskonale za każdym razem.
    Istotne było to, że podczas zmywania klapka była prawidłowo odblokowywana przez sterownik, a nie wypadała z ww. powodów mechanicznych. Gdyby klapka nie była odblokowywana (czyli jakaś awaria), to w momencie otwarcia drzwi pozostałaby zamknięta z kostką w środku. Zwróć więc uwagę na objawy podczas zmywania (trzask odblokowania drzwiczek dozownika) i odgłos spadającej kostki po otwarciu drzwi.

0
  • #10 15 Lis 2018 11:46
    babarek
    Poziom 13  

Okazało się że na sitku zaworu aquastop osadziło się trochu kamienia. Przepłukałem sitko i na razie jest ok.

0
  • #11 11 Gru 2018 16:18
    babarek
    Poziom 13  

Pomogło tylko na chwilkę. Problem ponownie się pojawił? Klapka dozownika się otwiera ale proszku nie wypłukuje.

0
  • #12 12 Gru 2018 20:29
    Robo-technical
    Poziom 27  

Tak jak ktoś z kolegów tu radził, rzuć tabletkę na dno zmywarki. Jak się dobrze rozpuści i umyje to wnioski wyciągniesz sam :)

0
  • #13 12 Gru 2018 20:37
    mrice
    Specjalista AGD

Jeśli coś wisi z przodu na górnym koszu to zdejmij to

0