Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HW-k950 Xbox One X - Brak obrazu

16 Lis 2018 15:31 600 7
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie.
    Mam problem dotyczący podłączenia Xbox'a One X do Telewizora poprzez soundbar Samsung HW-K950 aby otrzymać dzwięk dolby atmos.
    Niestety spędziłem już przy tym ponad 6h i nic nie potrafie zdziałać.
    Telewizor to Philips 65US7601.
    Używam kabli 2.0 (zwykłych też używałem) Podpinam wszystko według instrukcji tzn:
    Xbox HDMI out do HDMI 1 w soundbarze, Soundbar przez HDMI OUT do TV HDMI (akurat tutaj obojętne bo mój telewizor ma wszystkie HDMI ARC ).
    I niestety nie mam obrazu (komunikat brak sygnału ).
    Wszystko już probowałem przywrócić do ustawień fabrycznych.
    Probowałem różne rozdzielczości itp itd.
    Nikt na infolini samsunga i microsoftu nie spotkał się z tym.
    W internecie też nikt wcześniej nie miał problemu tego typu.
    Pomocy!
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 42  
    Parę pytań :
    1 - Jak jest stan (włączona/wyłączona) funkcji EasyLink w telewizorze?
    2 - W trakcie prób, kiedy Xbox był podłączony do subwoofera, jaki napis był na wyświetlaczu subwoofera?
    3 - Czy dla celów testowych mógłby kolega podłączyć Xbox do telewizora pozostawiając połączenie pomiędzy TV a subwooferem? Innymi słowy, wykorzystać inne gniazdo HDMI w TV.
    a - czy jest obraz z konsoli w TV?
    b - dźwięk z konsoli gdzie się pojawia - sound-bar czy głośniki telewizora?

Proszę odpowiedzieć w miarę możliwości precyzyjnie :)
  • Poziom 7  
    1. Włączony easy link.
    2.nie było w sumie. Byl ten tryb który dawałem...tzn hdmi 1 itp
    3.tak jasne tak na początku był podłączony xbox.
    Wszystko działa wtedy tj:
    a jest obraz z konsoli.
    B. Jest dźwięk z konsoli poprzez soundbar Ale bez dźwięku atmos który staram się uzyskać podlaczajac Xboxa poprzez soundbar...

Dzięki wielki za zainteresowanie czekam na odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Na miejscu kolegi wyłączyłbym EasyLink, jak również ustawienia ARC i HDMI-CEC - zarówno telewizor i subwoofer.
    Przy tym połączeniu (konsola -> sound-bar -> TV) te funkcje wprowadzają tylko chaos.
    Po tym zabiegu wskazane jest kompletne odłączenie od sieci zasilającej na parę minut obu urządzeń.
    I następnie ponownie przetestować połączenie konsola -> sound-bar -> telewizor.

Na początek ustawiłbym w miarę niską rozdzielczość w konsoli.
    Również można sprawdzić ustawienia danego wejścia HDMI w telewizorze.
    Upewnić się, że o ile są jakieś ustawienia rozdzielczości, to należy je ustawić na Auto.
  • Poziom 7  
    Witam.
    Wyłączyłem easy link.
    Ustawienia ARC i Cec chyba nie ma w tym phililsie. Nie potrafię tego znaleźć.
    Po resecie zamiast hdmi arc mam D.in i nie działa soundbar teraz nawet z telewizorem.
    Konsola tez niestety nie daje obrazu ani dźwięku.
    Soundbar dopiero zaczyna działać na tv z easy link bez tego nie potrafię to włączyć...
    Czekam na dalsze podpowiedzi. Może cos jest kurczę uszkodzone

Dodano po 28 [minuty]:

Udało mi się włączyć trybem awaryjnym Xboxa poprzez soundbar! Tzn przycisk Power oraz przycisk wysuwaną płyty.
    Problem polega na tym, że dziala to tylko w rozdzielczości 640 x 480 I każda Możliwa zmiana pokazuje czarny ekran i brak sygnału.
    Tak samo nie mogę w aplikacji Dolby Atmos w aplikacji oraz w ustawieniach jest napisane sprawdź swój odbiornik audio. Wystąpił problem z użyciem tego ustawienia. Upewnij się że Twój odbiornik audio obsługuje. Również upewnij się, że wybrane zostało, comajmniej jedno ustawienie dźwięku. Oba ustawienia nie mogą być włączone.
    A robię wszystko jak należy.

Kolejna rzecz. Jak włączam netflix też jest brak sygnału...podejrzewam że zmienia rozdzielczość.

Jeszcze dodam że co chwilę zrywa obraz...na parę sekund i znowu wraca w tej śmieszne rozdzielczości.
  • Poziom 42  
    Jeżeli na wyświetlaczu sound-bar widoczne jest "D. In" oznacza to, że albo ARC jest włączone lub wejście cyfrowe audio tego urządzenia.
    Jest oczywiste, że w takim przypadku podłączenie konsoli nie będzie działało.
    Proszę przeczytać instrukcję tego sound-bar i upewnić się, że Anynet+ w tym ustrojstwie jest wyłączone!
    Tak samo EasyLink w TV.
    Kolega musi doprowadzić do sytuacji, że na wyświetlaczu sound-bar będzie widoczny napis "HDMI1" lub "HDMI2" w zależności, gdzie ta konsola jest podłączona.

Bez tego wszelkie próby nie mają sensu.
    Andrast napisał:
    Udało mi się włączyć trybem awaryjnym Xboxa poprzez soundbar!

Tego nie rozumiem ...
    Co to oznacza "włączanie konsoli poprzez sound-bar"?
    heh, kolega tak miesza w tym wszystkim, że zaczynam gubić się ...
    Czy kolega odłączył urządzenia od sieci na parę minut po zmianie ustawień?
    Wbrew pozorom to jest istotne ...
  • Poziom 7  
    Więc tak.
    Mam podejrzenia że mój xbox jest zepsuty.
    Nie chce włączyć się tą rozdzielczość 4k A na xboxie znajomego wszystko tak samo i ustawia się na 4k
    Chyba że ktoś może ma sposób na naprawienie tego?
    Tak wyłączyłem wszystko na kilka minut. Zero skutku.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Cóż, jak kolega dojdzie do ładu z konsolą, to prosze pamiętać co napisałem powyżej.
    W szczególności, EasyLink, Anynet i wskazanie wyświetlacza sound-bar.