Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAT24340PL/07 - mruga "kranik" na wyświetlaczu itd.

18 Lis 2018 02:17 570 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    W normalnym stanie po włączeniu cyklu prania pralka nabiera trochę wody (poprzez dawną komorę "prania wstępnego"), następnie uzupełnia do pożądanego stanu przez komorę z proszkiem.
    Od jakiegoś czasu (i dzieje się to coraz częściej) nie przerywa tego wstępnego nalewania wody, włącza się sygnał alarmowy i miga symbol kranu na wyświetlaczu. Nie reaguje wtedy na przycisk start/pauza. Nie odważyłem się sprawdzić jak długo będzie nalewać. Po krótkiej chwili wyłączam ją wtedy pokrętłem, włączam jeszcze raz, i zwykle za 2. - 3. razem jest już prawie normalnie. Prawie, bo czas prania na programie bawełna 40C skraca się o ok 20 min natychmiast po przerwaniu wstępnego nalewania wody. Ostatnio zdarzyło się to przed cyklem ostatniego płukania. Jest to okresowa usterka, czasem zrobi 10 prań bez problemu, a czasem dzieje się tak kilka razy pod rząd. Ale mam wrażenie, że raczej jest to coraz częściej, a wypadek w czasie cyklu płukania pokazuje, że nie można od niej odejść dalej niż zasięg słyszalności odgłosów. Trzeba coś z tym zrobić.Takie objawy zaczęła wykazywać po trzecich urodzinach

Początkowo myślałem, że to wina hydrostatu (analogowy, o numerze części 9000709431). Nie wiem czy mogę sprawdzić czy on działa poprawnie - czy on generuje rożną częstotliwość, czy napięcie w funkcji zmieniającego się ciśnienia? Jeśli częstotliwość, to nie dysponuję narzędziami do tego celu. Cena nowego w sklepie Boscha to około 100zł, zamiennik w north ok 60zł. Kupować w ciemno?

Z drugiej strony, pasuje mi to też na jakiś problem z połączeniami elektrycznymi. Pralka stoi w dużej łazience, na pewno nie jest zawilgocona. Jakiś czas temu rozpiąłem większość kostek i podpiąłem ponownie... trudno powiedzieć czy to coś zmieniło. Na pewno teraz jest coraz gorzej.

Nie znalazłem serwisówki, nie wiem jak wejść tryb testowy/programowania.

PS. Przy okazji, czy można przestawić domyślną prędkość wirowania? Wystarczy mi 800, bo przy 1200 ubrania za bardzo wygniecione. Teraz za każdym razem praniem muszę to przestawiać.
  • Poziom 25  
    Cześć,

Mam podobny model prali co ty, troche starszy, ma 4 lata już. Temat rzeka, naprawiana chyba 5 razy, drzwiczki, wirowanie, "kranik"...
    Za każdym razem rozwiązanie było identyczne. Kostki w środku pralki. Musiałem pozaginać styki w złączu, wyczyścić specjalnym samochodowym sprayem do styków i było ok.
  • Specjalista AGD
    Ta maszyna posiada przepływomierz i on jest najbardziej podejrzany.