A jak ją zakładałeś ?
Najlepiej zdjąć całe drzwi położyć na prostej powierzchni i dopiero odkręcać i montować nową uszczelkę
Jak wielkie są nieszczelności ?
jeśli małe to można docisnąć i taśmą przykleić do obudowy to z czasem się dopasuje
Jezeli nie dochodza w ktoryms rogu, naprez juz zamontowane drzwi w odpowiednia strone i wtedy dokrec wkrety aby zachowac odp. ksztalt.
Najbardziej pomaga goraca woda z czajnika na uszczelke, robi sie miekka i po zamknieciu drzwi z goraca uszczelka ladnie dopasowuje sie do nowych "warunkow" Powodzenia
✨ Właściciel lodówki Polar 246 wymienił popękane uszczelki drzwi, jednak nowe uszczelki nie przylegają prawidłowo do drzwi, pozostawiając szczelinę około 3-5 mm. Zalecane metody poprawy przylegania to zdjęcie drzwi i montaż uszczelki na płaskiej powierzchni, a następnie ponowne zamocowanie drzwi. W przypadku niewielkich nieszczelności można docisnąć uszczelkę i zabezpieczyć taśmą, co pozwoli na jej dopasowanie z czasem. Dodatkowo, podgrzewanie uszczelki suszarką lub gorącą wodą z czajnika powoduje zmiękczenie materiału, co ułatwia dopasowanie do kształtu drzwi po zamknięciu. Napinanie drzwi i odpowiednie dokręcenie wkrętów również pomaga w uzyskaniu właściwego przylegania. Problem jest traktowany jako kosmetyczny i możliwy do rozwiązania domowymi sposobami.