Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar 176 - nie można zamknąć drzwi

04 Cze 2011 17:27 4133 7
 • Poziom 8  
  Bardzo proszę o pomoc w naprawie drzwi lodówki Polar 176 które się nie zamykają. Lodówkę trzymałem kilka lat w piwnicy i teraz postanowiłem ją wykorzystać. Wszystko w niej działa za wyjątkiem braku możliwości domknięcia drzwi i nie wiem czy uszczelkę wymienić czy po prostu zutylizować.
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
  Rysiek
 • Poziom 43  
  Jak obudowa nie skorodowała w takim stopniu, że nie mogą utrzymać się zawiasy drzwi, wymień uszczelkę magnetyczną. Skoro sprawny agregat, termostat i instalacja szczelna, to chyba trochę szkoda wyrzucić ?
 • Poziom 19  
  Tak naprawdę to nie wiemy w czym tkwi Twój problem. Może podrzucisz jakieś foto albo bardziej precyzyjny opis.Może wystarczy wyregulować zawiasy drzwi?
 • Poziom 8  
  Bardzo dziękuję za tak szybką i wyczerpującą informację. Boję się że do tak starego modelu lodówki może nie być już takich uszczelek. czy istniej jakiś sposób na zregenerowanie tej starej uszczelki?
  pozdrawiam
  Rysiek
 • Specjalista AGD
  Sokrat58 napisał:
  Tak naprawdę to nie wiemy w czym tkwi Twój problem. Może podrzucisz jakieś foto albo bardziej precyzyjny opis.

  Potwierdzam. Z opisu nie wynika, że jest to wina uszczelki. Innych powodów może być co najmniej kilka: opuszczone drzwi, odchylona przez rdzę blacha obudowy, półka w drzwiach opierająca się o półkę w chłodziarce, wyłącznik światła itd..
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Obejrzyj dokładnie dolny próg obudowy , najprawdopodobniej odchylony przez rdzę , trzeba wyrwać i zrobić wstawkę z blachy ocynk , lub wyrwać i nie przejmować się szczeliną na dole , najwyżej trzeba będzie częściej odmrażać.
 • Poziom 39  
  @machefi - potwierdzam, kupę lat miałem Polara (nie wiem czy nie identyczny model) z "dziurą" wykorodowaną w progu której nie chciało się nikomu załatać. Jak się za bardzo podkręciło to mroziła na kamień.