Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej

16 Dec 2018 13:40 1131 6
  • Level 6  
    Witam serdecznie! Otrzymałem do serwisu telefon sm-s8 na wymianę wyświetlacza. Po wymianie telefon nie chce wystartować. Stan przed wymianą nieznany. Podczas gdy podłączam zasilanie wskaźnik wskazuje 0.00A czasem skoczy na 0.08A ale to na mini sekundę. Został w nim wymieniona bateria oraz gniazdo więc nic nie pozostaje jak sama płyta główna. Odlutowałem czapki od płyty, myślałem że coś uda i się zobaczyć pod mikroskopem. Gdy naduszę guzik power słychać cykanie gdzieś w okolicy złącza z baterią. Co to może być? Za rozwiązanie problemu stawiam czteropak ;)
    Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej
  • Level 40  
    Bigos_PL wrote:
    Witam serdecznie! Otrzymałem do serwisu telefon sm-s8 na wymianę wyświetlacza. Po wymianie telefon nie chce wystartować

Telefon włączał się było coś widać na wyświetlaczu przed wymianą?
  • Level 6  
    gradek83 wrote:
    Bigos_PL wrote:
    Witam serdecznie! Otrzymałem do serwisu telefon sm-s8 na wymianę wyświetlacza. Po wymianie telefon nie chce wystartować

Telefon włączał się było coś widać na wyświetlaczu przed wymianą?

Telefon otrzymaliśmy dawno temu. Z tego co pamiętam nikt nie sprawdzał czy się uruchamia. No cóż nasza wina, lecz i tak chcielibyśmy to naprawić tylko nie wiemy gdzie szukać przyczyny usterki :/
  • Level 6  
    Witam! Nadal nie rozwiązaliśmy problemu :/ zrobiłem kilka fotek spod mikroskopu gdzie słychać cykanie (obok złącza do baterii bądź po drugiej stronie)
    Nagrałem również dźwięk, przypomnę telefon nie ładuje się nawet poprzez ładowarkę indukcyjną, nie chce się uruchomić 0,0A, podczas gdy naduszę guzik power zaczyna się cykanie.
    https://drive.google.com/file/d/1sc3w9woLs8a3WBKYMeHdBZ9Xmdb8fIS3/view
    Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej
    Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej
  • Level 6  
    Cały czas jest 0,0A, czasami skoczy na 0,16A ale to na mini sekundę.
  • Helpful post
    Level 18  
    Zacząłbym od pomiarów na głównym PMIC(zaznaczone kółkiem). Samsung Galaxy S8 SM-G950 - Brak ładowania, uszkodzony element na płycie głównej