Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S10 G973 - nie ładuje, dziwna reakcja...

Allx84 10 Dec 2020 14:38 1401 14
e-mierniki
    Allx84
    Level 13  
    Witam, trafił do mnie Samsung S10 z uszkodzonym gniazdem, było tak wyrobione, że aż wypadał sam kabel. Telefon w ogóle się nie uruchamiał, ani nie pobierał w ogóle prądu. Gniazdo zostało wymienione, ale mimo, że wyskoczyła ikona ładowania sprzęt dalej się nie ładował. Naładowałem baterię na drugim S10. Pacjent uruchomił się, gdy wkładam kabel wyświetla się, że włączył się tryb szybkiego ładowania i do pełnego naładowania pozostało kilka minut. Jednak pobór prądu jest równy 0,2-0,3A (miernik taki na usb), oczywiście nie ładuje się, tylko stan baterii spada.

Nie wyświetla się żaden komunikat o nieprawidłowym kablu, czy ładowarce. Brak komunikatów o wysokiej czy niskiej temperaturze. Przy wyłączonym sprzęcie ikona ładowania normalna, nie pokazuje termometru, wykrzykników, ani nic podobnego.

Ze względu na budowę gniazda (piny są pod gniazdem) nie jestem w stanie sprawdzić poprawności lutowania. Sprzęt jest wykrywany w komputerze jako "modem Samsung", Klient nie chciał podać pinu, także nie włączę trybu przesyłania plików, aby sprawdzić, czy będzie wykrywany jakoś inaczej.

Za każdy pomysł lub wskazówkę będę wdzięczny.
  • e-mierniki
    OPservator
    Level 35  
    Próbowałeś ładować indukcyjnie tak, żeby wstał, a potem z kabla?
    Spróbuj dłużej potrzymać, kiedyś S6 Edge wskrzeszałem 48 godzin w ładowarce Quick Charge 3.0 Samsunga - dramat...
  • e-mierniki
    Allx84
    Level 13  
    Na indukcji nie próbowałem. Zamówię, spróbuję. Jednak tak jak napisałem, w tym momencie bateria jest naładowana. Nawet jak będzie działać, na indukcji to temat chciałbym rozwiązać jak najlepiej.
    OPservator
    Level 35  
    A inną ładowarkę czy kabel próbowałeś użyć?
    Upewnij się, że kabel jest dobrze wpięty do kostki, czasem jak szarpnę, to lekko wyjdzie i telefon wykrywa, a bateria spada.
    Allx84
    Level 13  
    Tak oczywiście, sprawdzałem na zestawie do s8 i note 10. Druga s10 działa bez zarzutu.
    OPservator
    Level 35  
    To brzmi trochę jak uszkodzona sekcja zasilania.

Pytanko - mówisz, że bateria naładowana, ale że nie ładuje się - jak ją naładowałeś? :P
    staś pytalski
    Level 39  
    Obejrzałeś płytę przed lutowaniem? Te gniazdo trudno się lutuje, a ktoś kto wcześniej gniazdo uszkodził możliwe, że wyrwał albo uszkodził pady.
    Allx84
    Level 13  
    Baterię naładowałem na drugim s10. Dlatego też wiem, że bateria jest ok.

Obejrzałem płytę pod mikroskopem, wszystkie pady są idealne. Pocynowałem lekką "górką" zarówno pady na płycie jak i piny na gnieździe, aby mieć większą pewność, że lutowanie będzie ok.

Wymieniłem gniazdo już dla świętego spokoju drugi raz efekt ten sam. Wydaje mi się, że wlutowanie gniazda przebiegło prawidłowo skoro komputer go wykrywa (mogę się mylić).

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale myślę, że gdyby nie było zasilania i masy to nie ładowałby w ogóle. Jeżeli nie wszystkie piny by złapały to nie działało by szybkie ładowanie, ale pobór prądu powinien być powyżej 0,8A, wtedy by ładował, co prawda wolno. Jeżeli jakieś piny były zwarte to miałbym zwarcie lub wyskakiwała by informacja o wilgoci, czy wysokiej temperaturze.

Dodam, że testy przeprowadzam na skręconym telefonie, że wszystkimi plastikami, bo bez nich chyba sprawny sprzęt by miał problem z ładowaniem, bez wklejonej tylnej klapy.
    staś pytalski
    Level 39  
    Chwila, jeszcze raz czy telefon nie ładuje, czy ładuje ale niskim prądem? Podłącz rozładowaną baterie, wtedy powinien być wyższy prąd ładowania, przy końcówce ładuje mniejszym. Porównaj że sprawna s10.
    Allx84
    Level 13  
    Udaje, że ładuje. Jest piorunek na ikonie baterii, nawet jest informacja o szybkim ładowaniu, ale stan baterii spada, a nie powiększa się. Pobór prądu 0,2-0,3A.

Temat kabli Samsung - Huawei jest mi znany, jednak naprzemiennie one ładują, może nie hiper szybko, ale ładują.

Gniazdo kupiłem teoretycznie oryginalne, jak jest faktycznie tego nie stwierdzę.

Dodano po 6 [minuty]:

Jest zbyt dużo pytań, na które nie znam odpowiedzi. Może zacznijmy od tego czy przy nieprawidłowo wlutowanym gnieździe telefon powinien być wykrywany przez komputer?
    staś pytalski
    Level 39  
    Nie znam dokładnego pinoutu gniazda typu C w tym modelu, więc ciężko stwierdzić, które piny odpowiadają za to, że komputer widzi telefon. To gniazdo jest trudne w lutowaniu, ale jak piszesz posadziłeś dwa razy i nic się nie zmieniło, może spróbować z innym gniazdem, by mieć pewność co do pochodzenia.
    A ja może trochę z innej beczki, może klient sądzą Cię na minę i Ci nie powiedział co się działo z telefonem.
    Allx84
    Level 13  
    Może i wsadził mnie na minę, ale ciekawi mnie rozwiązanie.
    staś pytalski
    Level 39  
    Trzeba poszukać manualna, żeby sprawdzić co jest na rzeczy.
    Allx84
    Level 13  
    Niestety, chyba będę musiał się poddać. Zamówiłem jeszcze jedno gniazdo z innego źródła, bo miałem cichą nadzieję, że tutaj leży problem. Niestety po wymianie dalej to samo.
    Piorunek jest. Szybkie ładowanie jest wykrywane.
    Samsung S10 G973 - nie ładuje, dziwna reakcja...
    Ładowarka przełącza się na 9v. Ale pobór bardzo mały. Komputer również wykrywa sprzęt.

Dodano po 2 [minuty]:

Tych dalszych pinów nie jestem w stanie zweryfikować, ale te co widać są raczej OK. Samsung S10 G973 - nie ładuje, dziwna reakcja...

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to przyszła ładowarka indukcyjna, ładuje pradem poniżej 1A, 9V.
    Allx84
    Level 13  
    Poddałem się, zostanie wymieniona cała płyta.