Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C lift - Airbag

21 Gru 2018 01:58 399 8
  • Poziom 10  
    Witam. Miałem dziś stłuczke nie z mojej winy. Kobietka wjechała mi w prawe przednie drzwi spychajac mnie do rowu. Wystrzeliły dwie poduszki. Kurtyna boczna górna oraz poduszka w fotelu kierowcy. I teraz pytanie czy jeśli wymienię te dwie poduchy to sterownik airbag również muszę wymienić? Czy można wykasowac np opcomem crash? Wogole gdzie jest ten sterownik w Vectrze C po lifcie? Oraz jeśli w momencie stłuczki siedziałem na miejscu kierowcy, nie miałem zapietych pasów to również muszę pasy wymienić? Stałem na parkingu, auto odpalone bo zimno, i babeczka nie wychamowała i zepchla mnie na rów. Najlepsze ze poduchy wystrzeliły tylko boczne z mojej strony od uderzenia w skarpe rowu. A od strony uderzenia osobowki w prawe drzwi nic nie strzeliło.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Jeśli nie było nikogo na fotelu pasażera, to po co miał odpalać poduszki z prawej strony?
    Zgodnie ze sztuką, centralka AirBag powinna być wymieniona na fabrycznie nową.
    Jeśli nie miałeś zapiętego pasa, to napinacz nie powinien odpalić. Jeśli nie ma kodu błedu napinaczy to są ok, więc nie ma potrzeby wymiany pasa.
    CrashData nie wykasujesz Opcomem ani żadnym innym "typowym" diagnoskopem. Jest to informacja trwała. Istnieją specjalistyczne interfacey do wyczyszczenia centrali, ale zakup takowego dla jednej centralki jest totalnie nie opłacalny. Jeśli interesuje cię wyzerowanie aktualnej centralki to szukaj magików zajmujących się tymi tematami.

Pamiętaj że takowy "recycling" jest procederem nielegalnym!

Wyzerowana centralka może nie zadziałać prawidłowo przy kolejnej kolizji. Jeśli z tego powodu któryś z pasażerów dozna uszczerbku na zdrowiu możesz mieć problemy. Zdarza się że ubezpieczyciele zabierają centralkę do analizy, i jeśli stwierdzą ingerencję w centralkę, koszt opieki medycznej poszkodowanych poniesiesz ty.
    Centralka jest w tunelu środkowym, między lewarkiem biegów a ręcznym.

• Poziom 34  
    generalnie to nie każda VC ma czujnik zajętości fotela pasażera, więc wystrzeli poduchę pasażera jeśli tylko algorytm wyliczy że mógłby on ucierpieć. Drugi temat jest taki że w większości przypadków niezapięty pas nie zapobiegnie wystrzeleniu napinacza, a nawet wszystkich jakie tylko w tym aucie są ;)
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi. Jak rozpoznać wystrzelony napinacz pasa? Oraz gdzie szukać innej centrali airbag? Jakie koszty? Nowa centrale musze jakoś zakodowac czy tylko podpięcie wystarczy?

Dodano po 1 [minuty]:

Jakieś czujniki również muszę wymieniać czy tylko poduchy i ewentualnie sterownik?
  • Poziom 32  
    W VC z tego co pamiętam to op-com nie da rady, trzeba w tradycyjny sposób.
    Ale mogę być w błędzie, po podpięciu się okaże.
  • Poziom 10  
    Panowie sterownik wymieniony na taki sam. Bez crashdaty. Poduszki również wymienione. Z tym że poduszki napewno są od polifta ale nie pamiętam czy te same numery. I nadal świeci się kontrolka od airbag na desce. Co może być przyczyną? Czy poduchy muszą mieć takie same numery? Czy trzeba błędy kasować?
  • Poziom 17  
    neever napisał:
    Panowie sterownik wymieniony na taki sam. Bez crashdaty. Poduszki również wymienione. Z tym że poduszki napewno są od polifta ale nie pamiętam czy te same numery. I nadal świeci się kontrolka od airbag na desce. Co może być przyczyną? Czy poduchy muszą mieć takie same numery? Czy trzeba błędy kasować?

Musisz odczytać błędy wtedy będzie wiadomo dlaczego świeci się kontrolka. Po naprawie zawsze należy błędy wykasować.
  • Poziom 10  
    Ok dzięki za info. Jutro podjadę na odczyt błędów. Niestety nie dysponuję osobiście takim sprzętem.