Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika rolety okiennej

30 Gru 2018 07:35 567 6
 • Poziom 2  
  Witam,
  Nie mogę rozgryźć jak podłączyć silnik (Becker 17C PROF+).
  Na czas budowy była podłączona tak, aby można było nią sterować z pilota:

  Podłączenie silnika rolety okiennej

  i wszystko działa dobrze ale teraz chciałbym dodać również w to miejsce sterowanie z przycisków ściennych ale kończą mi się pomysły (w instrukcji nic na ten temat nie ma).

  Dziękuję za pomoc!
 • Poziom 2  
  Moim zdaniem trzeba rozłączyć przewody po stronie rolety i podłączyć zasilanie N-N żółtozielony z żółtozielonym a Fazę zasilania na L wyłącznika i czarny na styk wyłącznika góra i brązowy dół chyba że w silniku jest inaczej to tylko zamieniasz czarny z rolety z brązowym. Tylko to jest rozwiązanie dla wyłącznika ściennego aby można było sterować pilotem to trzeba zamontować w puszcze jakieś sterowanie.
 • Poziom 2  
  setcom,
  tak, to najbardziej logiczne co można zrobić, ale niestety przy takim połączeniu roleta ani nie drgnie, co gorsza przestaje działać sterowanie z pilota.
 • Poziom 2  
  Może trzeba z twojej kostki wyprowadzić jeszcze jedną L podłączyć ją do L wyłącznika i jescze jedną N i podłączyć ją do styku góra dół na wyłączniku w zależności jaki klawisz z wyłącznika będzie pasował i czarny też podłączyć do klawisza góra dół w zależności który klawisz. Rozumiem że sterowanie pilotem jest zamontowane w rolecie, a ta kostka to zasilanie do sterownika.
 • Poziom 2  
  tak, sterowanie jest w rolecie, ta kostka to jedyne co dochodzi do rolety.
 • Poziom 2  
  Dziękuję, jeśli tak to wszytko jasne.