Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie systemu Windows 7 i narzędzie odzyskiwania systemu.

31 Gru 2018 16:51 405 14
  • Poziom 13  
    Witam. W sobotę przeinstalowalem system. Po wczorajszej aktualizacji pojawił się taki problem foto. Nie mogę zrobić przywracania systemu..
  • Poziom 13  

Dodano po 34 [minuty]:

Jak uruchomić system??
  • Poziom 17  
    Uruchom przywracanie z trybu awaryjnego. Naciśnij F8 zaraz po zgaśnięciu ekranu biosu.
  • Poziom 37  
    Olej ten błąd, wszystko jest ok. Też kiedyś tak miałem że zepsuł mi się WIndows i również miałem taki błąd, a jjednak po restarcie wszystko było okej i jednak system się przywrócił. Po prostu wygląda na to, że programiści się pomylili i źle zaprogramowali tą funkcję i tak zamiast generować komunikat o sukcesie, generuje o błędzie.
  • Poziom 13  

Dodano po 54 [sekundy]:

No nie idzie tego ominąć i po restarcie znów do tego wraca..
  • Poziom 13  
    Nie..powraca do tego okna odzyskania systemu..
  • Poziom 13  
    Na płycie posiadam...

Dodano po 22 [minuty]:

No nie chce z płyty odpalić
  • Poziom 13  
    A jak to ustawić??
  • Poziom 17  
    Podaj specyfikacje komputera.
  • Poziom 37  
    Zazwyczaj płyta główna pod F12 ma boot menu. Jak włączysz komputer i pojawi się obraz to powinieneś mieć na samym dole coś w stylu press ... to enter bios setup ... boot menu. Wciskasz ten co podaje do boot menu, wyskoczy CI małe okienko wyboru na którym strzałką w dół zjeżdżasz tak żeby podświetliło Ci napęd, wciskasz enter i wszystko. Jeżeli nie wiesz które wybrać to po prostu próbuj każdą opcję po kolei i w końcu w któreś musi zaskoczyć Jeżeli wpada w pętlę i się resetuje to masz uwalone pliki systemowe, albo całą partycję systemową. Możesz w tym momencie wejść w naprawę systemu i zamiast przywracania systemu dać rozwiązywanie problemów z rozruchem. Jeżeli dalej lipa będzie to odpal instalkę windowsa i zrób instalację Windowsa bez formatowania. Po prostu jak zapyta gdzie zainstalować system, zaznaczasz mu partycję gdzie masz Windowsa, potwierdzasz chęć instalacji bez formatu i wsio. Co prawda system będzie goły, bez sterowników, bez programów, ale dane będą zachowane. Znajdziesz je w folderze C:\Windows.old. Moje dokumenty, pulpit,itd. itd. masz w c:\Użytkownicy(lub users)\Twoja nazwa konta. Jeżeli potrzebujesz odzyskać ulubione, zapisane hasła do przeglądarki, ustawiania konfiguracyjne jakiegoś programu itd. itd., musisz wejść znowu w Folder Windows. old, C:\Windows.old. Moje dokumenty, pulpit,itd. itd. masz w c:\Użytkownicy(lub users)\Twoja nazwa konta i dodatkowo jeszcze kliknąć w pasek u góry gdzie masz podaną ścieżkę i dopisać \AppData i wcisnąć enter. W tym folderze są przechowywane wszystkie dane i ustawiania programów, więc jak potrzebujesz skopiować maile z klienta pocztowego, hasła, itd. itd. wszystko znajdziesz tam w podfolderach roaming, local i local now. Stosowne foldery są nazwane nazwami programów, więc połapiesz się bez niczego co do czego. Potem tylko instalujesz programy, uruchamiasz, przechodzisz do tej samej lokalizacji, ale w C:\Users\Twoje konto, nadpisujesz foldery i gotowe. Tak samo jak folder WIndows, Windows.old jest zabezpieczony przed skasowaniem i nie skasujesz go spod delete czy prawym myszki i usuń. Żeby go skasować musisz uruchomić systemowe narzędzie oczyszczania dysku, wskazać partycję systemową i tam w opcjach tego programu będziesz miał opcję skasowania folderu Windows.old. Będzie to tam opisane jako usunięcie folderu poprzedniej instalacji, czy jakoś tak. Niestety dawno juz nie nadpisywałem instalacji WIndowsa i nie pamiętam jak tosię nazywa dokładnie.

Dodano po 27 [minuty]:

A zapomnialem dodać. Jeżeli dojdzie do sytuacji że instalator partycji nie wykaże że partycja systemowa nie posiada systemu plików NTFS, lub co gorsze w ogóle jej nie będzie i instalator wykaże niewykorzystaną przestrzeń o rozmiarze równym partycji systemowej, możesz ten stan rzeczy naprawić z powoziomu DMDE. Jak to zrobić znajdziesz tutaj na Elektrodzie i jedyne co CI potrzebne to po prostu drugi, sprawny komp do którego podłączysz swój dysk żeby spod WIndowsa tego drugiego kompa uzyskać dostęp do niego, lub wypalona płytka z linuksem i pendrive z nagrynym programem DMDE. W tym momencie jedynie co rozbisz to bootujesz kompa z płytki z Linuxem, wybierasz nie instalację tylko wypróbowanie. Jak system się załaduje, kopiujesz DMDE na pulpit, klikasz prawym na folder, wybierasz uruchom terminal tutaj i w okno które się pojawi wpisujesz:
    sudo(lub su, zależy jaki Linux dokładnie) chmod +x dmde , wciskasz enter
    ./dmde wciskasz enter i dalej postępujesz zgodnie z poradnikiem.
  • Poziom 13  
    Dobra, dysk sformatowany i windows przeinstalowany,,

Dodano po 53 [sekundy]:

Co zrobić aby działal sprawnie bez klucza..??
  • Poziom 37  
    Zakupić licencję. Na inną sugestię nie licz na tym forum. Jeżeli to jest laptop to powinienieś mieć klucz na spodzie laptopa(naklejka). Chyba, że miałeś system przez jakiegoś znajomego pirata wrzuconego no to cóż.., Niestety regulamin zabrania udzielania rad jak piracić oprogramowanie. Bez klucza system będzie działał 30 dni a potem zostanie ograniczona jego funkcjonalność, np. funkcja personalizacji okien i zmiany tapety.