Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS Windows 7 Home Premium OEM - Brak płyty i naklejki, klucz odzyskany programem

Mayteck 08 Maj 2018 17:35 714 14
  • #1 08 Maj 2018 17:35
    Mayteck
    Poziom 8  

Dzień dobry.

Skrótem:
    PC Windows 7 Home Premium OEM, nie moge okreslić czy wersja 32x czy 64x, chyba składak.

1. Klientka po przeprowadzkach nie posiada klucza ani płyt,
    2. Przy starcie systemu zachodzi akcja "windows is loading files", nastepuje próba automatycznej naprawy, wynik:

"Znaleziono główną przyczynę:
    -------------------------------
    Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania mimo wykonania kilku prób nie
    może okreslić przyczyny problemu."

3. Rozwiązania w internecie nie znalazłem.
    4. Wyjąłem HDD, włożyłem do komputera obok, odczytałem klucz KeyFinderem,
    5. Mam orginalną własną płytę z Windows 7 Home Premium 64x, ale przy próbie naprawy komputer informuje:
    "Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgidna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows",
    6. Przez moment nawet udało mi się (nie mam pojęcia jak bo nagle zadziałało) uzyskać efekt odzyskanego systemu:
    "Windows
    (odzyskany)"
    ... do wyboru.
    Ale po kliknięciu wyświetla informajcę że mam "uruchomić ponownie i wykonać naprawdę" czyli od początku.

Moje pytanie brzmi:
    a. Czy jest sposób na naprawdę błędu bez formatowania dysku?
    b. Dlaczego moja płyta nie działa na tym komputerze? Czy to znak że na komputerze zainstalowano Win7 32x? To mało prawdopodobne bo domyślne są 64x, a moja klientka nie jest osobą wymagającą specjalncyh warunków pracy.

Dziękuję.

0 14
  • #2 08 Maj 2018 18:03
    ul1002

Poziom 35  

Szukaj "PID Checker"

Ale jak nie ma naklejki to pewnie pirat i może dlatego klucz nie pasuje, chkdsk wykonane? Sprawdź stan dysku zanim zaczniesz reinstalke.

1
  • #3 08 Maj 2018 22:02
    xCandy
    Poziom 15  

Możliwością jest, że dysk nie jest od tego komputera.
    Ostatnio przełożyłem dysk z laptopa do komputera i system się nie chciał odpalić miałem identyczną sytuacje. Dane można odzyskać poprzez system Linux Parted Magic. Możliwościami w tym systemie jest kopia całego dysku na drugi, lub częściowo sektorami.

0
  • #4 09 Maj 2018 07:34
    Mayteck
    Poziom 8  

ul1002 napisał:
    Szukaj "PID Checker"

Widzę, że to program do odczytania klucza. Sugeruejsz, że KeyFinder mógł mnie okłamać?

ul1002 napisał:
    Ale jak nie ma naklejki to pewnie pirat i może dlatego klucz nie pasuje, chkdsk wykonane? Sprawdź stan dysku zanim zaczniesz reinstalke.

Nie ręcze za tę Panią, może i pirat. Nie mam żadnej wiedzy.
    chkdsk wykonam dziś, dziekuję bardzo za radę.

xCandy napisał:
    Możliwością jest, że dysk nie jest od tego komputera.

Ten błąd się wyświetla w komputerze macierzystym, nie moim testowym.
    Widzisz, komputer był sprawny cały czas, ten problem jakoś... "zaistniał", nie umi mi powiedzieć w jakich okolicznościach.

xCandy napisał:
    (...) Dane można odzyskać poprzez system Linux Parted Magic. Możliwościami w tym systemie jest kopia całego dysku na drugi, lub częściowo sektorami.

Odzyskałem przenosząc dysk do PCta tetsowego, więc o nie sie nie boję.

Zasadniczo chciałbym albo rozwiązać wyświetlany problem albo zainstalować system ponownie, ale nie mam jak. Nie mam pojęcia już jak zainstalować wersję OEM.

0
  • Pomocny post
    #5 09 Maj 2018 07:45
    ul1002

Poziom 35  

To program do wskazania z jakiej wersji windowsa pochodzi klucz

1
  • #6 09 Maj 2018 13:14
    Mayteck
    Poziom 8  

No dziękuję. PID Checker potwierdził, to Windows 7 Home Premium OEM:SLP. Ale wciąż nie wiem jakiej architektury :)

0
  • Pomocny post
    #7 09 Maj 2018 14:03
    icosie
    Poziom 32  

Witam

Jeżeli masz kopię danych, sprawdź czy są tam katalogi (oryginalny dysk C:, ten z Windowsem):

Program Files (Pliki Programów)
    Program Files x86 (Pliki Programów x86)

Jeżeli są obydwa, architektura 64 bitowa.
    Jeżeli tylko jeden z nich to 32 bity (x86).

Pozdrawiam

0
  • #8 21 Maj 2018 08:39
    Mayteck
    Poziom 8  

Drodzy, dziękujęza dotychczasową pomoc.
    Jeżeli chipotetycznie to dysk jest uszkodzony logicznie, czy mogę zrobić jego kopię na nowym dysku tak by ten działał?
    Nie wiem jak to się nazywa, chciałbym tylko podmienić sprzęt.
    Mam drugi działąjący dysk.
    EDIT:
    Czytam o kopiowaniu partycji. Ale skoro nie mogę uruchomić tego systemu, lecz dysk podłączyć tylko jako dodatkowy, czy powiedzie się kopiowanie systemu z poziomu innego systemu?

0
  • #9 21 Maj 2018 09:48
    Dra98
    Poziom 41  

Mayteck napisał:
    Klientka po przeprowadzkach nie posiada klucza ani płyt

Może rozsądniej zwrócić sprzęt zamiast się na nim uczyć? Nie mówię tego złośliwie tylko z rozsądku.
    Mayteck napisał:
    chkdsk wykonam dziś, dziekuję bardzo za radę.

Wykonanie tego na uszkodzonym dysku to proszenie o kłopoty.
    Wpierw należy zdiagnozować przyczynę uszkodzenia i chociaż zamieścić screen ze S.M.A.R.T. dysku.

2
  • #10 21 Maj 2018 10:00
    Mayteck
    Poziom 8  

No to smart będę mół odpalić dopiero w domu. Ale zrobię to.
    A coś z mom poprzednim postem dot. kopiowania?

0
  • #12 21 Maj 2018 10:10
    Mayteck
    Poziom 8  

Dra98 napisał:
    Zawsze, jeśli się da, można np wykonać kopię posektorową.

Dziękuję, potem taki iso wystarczy zwyczajnie zainstalować z bootowalnego pendrivea. tak?

0
  • Pomocny post
    #14 23 Maj 2018 06:16
    krzychupar
    Poziom 41  

Kopię posektorową wykonujesz bezpośrednio na docelowy dysk.

0
  • #15 28 Maj 2018 13:38
    Mayteck
    Poziom 8  

Dzień dobry.
    Za pomocą programu AOMEI Buckupper Standard wykonałem klon posektorowy całej partycji z Windowsem.
    (Opcja klonowania systemu jest w wersji pro.)

Niestety dysk po podłączeniu do sATA jest widoczny jako pamięć ale gdy odłączyć dysk z windowsem na komputerze do tesów to już nie jest widziany: ni z BIOSu ni przez płytę.
    W sensie BIOS go nie wyświetla, a po starcie maszyny czarny ekran z poszukiwaniem DHCP, i informacja by podłączyć bootowalny dysk.

Proszę, powiedzcie: czy zrobiłem coś źle czy muszę jakoś skonfogurować boot.ini?

Pozdrawiam, Mateusz.

0