Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dobór silnika do elektrycznego roweru mtb DIY

kube13 05 Jan 2019 17:59 1302 2
    kube13
    Level 7  
    Dobór silnika do elektrycznego roweru mtb DIY
    Witam, jakis czas temu zwariowałem i postanowiłem zbudować elektryczny rower mtb-downhill. Ma to byc coś jak typowa zjazdówka (downhill) lecz umocniona i przystosowana do silnika elektrycznego w ramie bądz w piaście na ramie spawanej na zamówienie. Po sprawdzeniu cen poszczególnych elementów potrzebnych mi do budowy dowiedziałem sie ile kosztują silniki elektryczne i padłem na plecy z wrażenia. Silnik który mi potrzebny powinien mój pojazd rozpędzać przynajmniej do 80km/h (ale im wiecej tym lepiej) i napędzać mnie bez pomocy pedałowania. Zasilanie jakie przewiduję to samodzielnie lutowana paczka akumulatorów. Ceny takich silników to około 4-5 tys zł. Jest to dość duży koszt w porównaniu z resztą komponentów dlatego tu zwracam się z prośbą. Jestem laikiem elektronicznym i potrzebuję porady odnośnie silnika. Czy silnik który mi potrzebny można pozyskać taniej z jakiegoś sprzętu/złomu??? (może byc również używany). Wiem ze ludzie budują podobne rzeczy (ale wolniejsze) na silnikach z pralki bądz podobnych sprzętów. Proszę o pomoc. Ps. przepraszam jak cos zle/nie tu napisałem- jestem świeżak na forum.
    automobilklub
    Level 17  
    Wejdź na forum https://forum.arbiter.pl/viewforum.php?f=70 i sprawdź sekcję bazar. Ludzie często sprzedają używane silniki/sterowniki/baterie/całe konstrukcje dużo taniej niż w sklepie czy nawet na aukcjach.Poza tym znajdziesz tam tyle cennych informacji odnośnie rowerów elektrycznych, że głowa mała...
    kube13
    Level 7  
    Nie rozwiazany