Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAGNUM SPAWARKA INVERTER THF 235 PULS AC/DC - problem z wentylatorem

murek1 05 Sty 2019 20:01 213 11
  • #1 05 Sty 2019 20:01
    murek1
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam spawarkę jak w temacie THF 235 PULS AC/DC jej pierwszą wersję z klapką plastikową zamykaną od góry.
    Generalnie do tej pory sprzęt sprawował się bez zarzutu ale ostatnio spawając TIG AC/DC wyłączył się wentylator. Zastanawia mnie fakt czy to jest normalne? Szczerze mówiąc nie kojarzę żeby do tej pory kiedykolwiek się wyłączał. Pamiętam, że zaraz po włączeniu zawsze chodził. Dzisiaj po jej wyłączeniu na 10 min. i ponownym włączeniu wentylator zaczął chodzić ale po paru minutach się wyłączył. Nie kontynuowałem dalszego spawania w obawie przed uszkodzeniem sprzętu. Czy ktoś miał już podobny problem ??
    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

0 11
  • #3 07 Sty 2019 21:04
    murek1
    Poziom 9  

Witam i dzięki za odpowiedź.
    Też się nad tym zastanawiałem bo mam ją w pomieszczeniu gdzie jest normalnie zimno. Generalnie jednak zawsze sobie tam palę w piecu i co mnie dziwi, że po włączeniu wentylator normalnie chodził i dopiero jak spawałem może z pół godziny to się wyłączył. Dodatkowo tak jak pisałem wyżej było ciepło, taka normalna temperatura około 20 stopni.

0
  • #4 08 Sty 2019 01:04
    leszekelektronika
    Poziom 13  

Proszę zasięgnąć może porady telefonicznie w serwisie tego sprzętu bo jeżeli podczas spawania wentylator się wyłączał to dziwna by była zasada sterowania tym wentylatorem bo ja mam ale małą inwerterówkę to w niej wentylator wyłączy się jeżeli długo się nie spawa a podczas spawania temperatura wzrasta i wentylator automatycznie się załącza i nie zatrzymuję aż ją schłodzi podczas przerwy w spawaniu

0
  • #5 08 Sty 2019 18:44
    murek1
    Poziom 9  

Dzisiaj dzwoniłem ale było już za późno. Dla mnie tak jak pisałem też jest to dziwne.

0
  • Pomocny post
    #6 09 Sty 2019 00:29
    master250

Poziom 22  

Nie jestem pewien czy w tej wersji spawarki wentylator jest zasilany napięciem 24V DC czy 230V AC, ale napewno zasilany jest cały czas od momentu włączenia urządzenia do prądu i włączenia wyłącznika ON/OFF

0
  • Pomocny post
    #7 09 Sty 2019 01:15
    rafal8916
    Specjalista - spawarki

Z tego co pamiętam to wentylator jest na 230V i na pewno ma pracować cały czas. Wentylator kwalifikuje się do wymiany, prawdopodobnie się zaciera i staje.

0
  • #8 09 Sty 2019 17:08
    murek1
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za sugestie. Idea z zacinającym się wentylatorem ma sens. Sprawdzę i potwierdzę.

0
  • #9 11 Sty 2019 21:00
    murek1
    Poziom 9  

Potwierdzam uszkodzony wentylator. Ma wbudowany termik który go wyłącza. Przyczyna to nadpalone uzwojenie - model PM1751HA2B-7
    Gdyby ktoś posiadał to proszę o info.

MAGNUM SPAWARKA INVERTER THF 235 PULS AC/DC - problem z wentylatorem MAGNUM SPAWARKA INVERTER THF 235 PULS AC/DC - problem z wentylatorem

0
  • Pomocny post
    #10 11 Sty 2019 22:22
    Michelson
    Poziom 21  

Oryginał ma chyba wymiary 170x150x51mm.
    Może tu coś poszukasz: Link.

0
  • #12 14 Sty 2019 21:21
    murek1
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Wentylatorek zamówiony.

Mam jeszcze jedno pytanie co do tej spawarki. Chciałbym sobie założyć pedał do regulacji prądu spawania. Było o tym już na forum ale różne opinie czytałem. Sprawdzałem u mnie gniazdo sterujące i jest tam 5 przewodów. 2 służą do uruchamiania TIGa a te 3 pozostałe to w jakim celu? Może jednak da się założyć pedał sterujący ? Wiem, że nie jest to w temacie ale nie chciałem zakładać nowego.

0