Witam. Pierwsze pytanie; jakie to chassis?
TV włącza się by po chwili zniknął obraz i głos. W górnej części TV widoczna jest pozioma jasna linia. Pozostały ekran jest ciemny. TV może pozostawać w takim stanie kilka minut. Następnie TV wyłącza się by za moment włączyć się raz jeszcze. Ekran pozostaje nadal ciemny. Nie reaguje w tym stanie na pilota. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach zaczyna pracować poprawnie, by po jakimś czasie znowu się popsuć.
Podejrzewałem uszkodzenie w bloku odchylania pionowego, ale tu wszystko wygląda na sprawne. Napięcia zasilana ramki +15V i –15V prawidłowe. Scalak prawidłowo wlutowany.
Drugie pytanie;
Czy ktoś z kolegów spotkał się z podobnym uszkodzeniem w tym TV?
TV włącza się by po chwili zniknął obraz i głos. W górnej części TV widoczna jest pozioma jasna linia. Pozostały ekran jest ciemny. TV może pozostawać w takim stanie kilka minut. Następnie TV wyłącza się by za moment włączyć się raz jeszcze. Ekran pozostaje nadal ciemny. Nie reaguje w tym stanie na pilota. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach zaczyna pracować poprawnie, by po jakimś czasie znowu się popsuć.
Podejrzewałem uszkodzenie w bloku odchylania pionowego, ale tu wszystko wygląda na sprawne. Napięcia zasilana ramki +15V i –15V prawidłowe. Scalak prawidłowo wlutowany.
Drugie pytanie;
Czy ktoś z kolegów spotkał się z podobnym uszkodzeniem w tym TV?