Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] RX 570 / AB350 / Ryzen 5 1600x - Brak sygnału na monitor (no signal)

01 Lut 2019 19:12 546 11
  • Poziom 3  
    Witam,
    2 dni temu złożyliśmy koledze komputer z następujących podzespołów:
    - Ryzen 5 1600x
    - ASRock AB350 pro 4
    - Sapphire Radeon RX 570 Pulse 8GB
    - Kingston HyperX, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL14 (HX421C14FBK2/8)
    - Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
    - Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1)
    - chłodzenie fera 3
    - Monitor Yyama 27

Wszystko złożyliśmy do kupy, w biosie pokazuje procesor ram wszystko działa monitor również (podpięty kablem HDMI do karty graficznej).
    Z pendrive instalujemy Windowsa 10 i wszystko bezproblemowo > kopiowanie plików > instalowanie funkcji > itp aż do ostatniego punktu kończenie instalacji. Wtedy monitor gaśnie wyświetla się napis "no signal" i wiatraki na karcie przestają działać. Cały komputer pracuje, przyciski się świecą wentylatory pracują i nie można wyłączyć go przez przytrzymanie przycisku power. Ta sama sytuacja przy próbie instalacji win7 z płyty, czasem nawet wyłączy się wcześniej podczas instalacji np przy oknie z partycjami.
    Szukałem rozwiązania ale zazwyczaj było to spowodowane złym podlaczeniem albo biosem.
    - sprawdzałem czy wszystkie kable są podpięte 8 pin CPU, 8pon pcie, ten od płyty głównej szeroka wtyczka, zasilania do ssd i napędu.
    - Bios aktualny (przez internet też potwierdziło)
    - sprawdzaliśmy ponownie mozntaz chłodzenia (temperatury w bios pokazuje 50-60st na procesorze)
    - wyciągaliśmy baterie z płyty żeby ją zresetować
    - próbowaliśmy użyć jednej kości RAM ( obecnie są w slotach A2 i B2)
    - zmienialiśmy w bios AHCI na RAID
    - zwiększałem napięcie RAM z 1.2 na 1.33
    - próbowałem odpalić ramy na 1800 ale nie działało tylko były 3 sgnaly dźwiękowe.
    - próbowaliśmy zainstalować na innym dysku

Nie bardzo mam jeszcze jakieś pomysły, szukam ciągle po internecie rozwiązania ale nie bardzo wiem z czym mogę to powiązać.
    Muszę jeszcze sprawdzić czy może płyta główna nie jest ustawiona na jakąś zintegrowaną kartę której nie posiada ten zestaw i w momencie jak karta ma zostać użyta poprostu sygnał znika. Ale nie wiem czy to poprawne myślenie ponieważ obraz biosu i instalacji jest wyświetlany z wejścia HDMI w karcie jak również wiatraki na karcie pracują.
    Może ktoś miał podobny problem? Nie wiem czy to wina podzespołów i je odesłać a jak tak to które? Masakra ...
  • Poziom 23  
    RAM 2133 jest za wolny do Ryzena. Oczywiście działać powinien. RAID - powinno być AHCI. Temperatury procesora w spoczynku 50-60 stopni? Na Ferze 3 powinny być niższe.
  • Poziom 3  
    Ale to znaczy że nie będzie działać z tymi ramami wogole i dlatego się wyłącza? Są podane we wspieranych przez tą płytę.
    A co do temperatury to nie wiem tyle pokazuje ale skacze tak dość dziko 50 - 60. A nie jest tak że w biosie procesor jest tak jakby pod obciążeniem?
    Jest na AHCI ale też nie działa.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Działać będzie, jeśli RAM-y są sprawne (bootowalny MEMTEST zapuść). A BIOS raczej nie jest obciążeniem dla procesora. Pasta pod radiator dana jakaś? :)
  • Poziom 3  
    Tak pasta nałożona i wcześniej jak sprawdzaliśmy to też była rozlozona równomiernie i temperatury były takie same więc chyba tak musi być. Pasta Silentium pactum pt2.
  • Poziom 23  
    Pozostaje sprawdzić pamięci na tą chwilę.
  • Poziom 3  
    To dopiero jutro będę mógł zrobić aczkolwiek chyba małe szanse na uszkodzone ramy jeśli wszystko jest nowe, i próbowałem z jedną kością też kilka razy. I nie jestem pewny ale chyba by wtedy całkiem resetowalo a tu to jakby tylko karta przestała działać a wszystko inne śmiga. Możliwe że jak się chce już Windows zacząć ładować to wtedy płyta chce pobudzić kartę ale jakaś inna zintegrowana której nie ma bo jakaś taka opcja w biosie np jest? I dlatego dlatego karta przestaje działać czy jeśli by tak było to wogole by nie przekazywało obrazu z tej karty tylko próbowało by z tej "wyimaginowanej"? Trochę namieszałem :p
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Raczej nie ma takiej możliwości, aby sobie coś samo przełączało na wirtualną kartę. Jeśli obraz jest poprawnie wyświetlany na dedykowanej karcie, to raczej jest dobra. Chyba, że wysypuje się pod większym obciążeniem dopiero. Instalacja systemu jednak nie powinna obciążać karty znacząco.

Dodano po 9 [minuty]:

Twoich pamięci nie ma na QVL do tej płyty, ale to o niczym nie świadczy.

Dodano po 9 [minuty]:

I jeszcze:
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rc...Vaw2c5nPXzd5ppFYeHSVy9fbC&cshid=1549097587163
  • Poziom 3  
    Faktycznie nie ma ich podanych ale to chyba dlatego że to jest nowsza wersja poprostu i nazwa się zmieniła odrobinę. A to z drugiego linku ciekawe że tam wogole nie ma częstotliwości poniżej 2400, pytanie czy to by powodowało to co się dzieje. Tak czy inaczej dzieki bo chyba odeślemy te ramy i faktycznie wybierzemy coś szybszego i dedykowanego. Dziś jeszcze będziemy sprawdzać kartę na drugim komputerze i odwrotnie sprawdzać pozostałe części ze sprawdzona kartą. Może tutaj coś się pokaże bo na internecie to naprawdę nie ma podobnych problemów, są po aktualizacji win7 do win10 wtedy costam kombinuje się ze sterownikami. Niestety my jesteśmy na fazie instalacji Windows więc tamte rozwiązania odpadają. W ostateczności naszczescie zostaje wysłanie zestawu do morele gdzie za 90zl go sprawdzą i uszkodzone części oddają na gwarancję.
    Dzięki za zaangażowanie! :)

Dodano po 59 [minuty]:

Coś ruszyło! Dziwne bo chyba po hard reset płyty, a wcześniej już go robiliśmy. Kolega wyciągał baterie na 10min ale może zapomniał odpiąć kabel albo poprostu 10 min było za mało. Teraz mu kazałem wypiąć całkowicie kabel wyjąć baterie i wciskać i przytrzymywać przycisk Power. No i mówi że coś jeszcze w Bios zmienił ale to raczej ten reset dopiero teraz zadziałał tak naprawdę i przeszła instalacja win i teraz instaluje sterowniki. Tak więc narazie jest dobrze ale nie chwalmy dnia... Narazie tematu nie zamykam zobaczymy czy to będzie stabilne i czy karcie się nie odwidzi pracować.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jak będzie działać, to dobrze. Mimo wszytko wymienilbym RAM na przynajmniej 3000 MHz. To naprawdę poprawia wyniki Ryzenów. No i RX 570 będzie wąskim gardłem w tej konfiguracji. Szczególnie na monitorze 27 cali, na którym już FHD wygląda rozmyto.
  • Poziom 3  
    No więc wygląda na to że wszystko śmiga jak powinno. Procesor ma max 33 stopnie w spoczynku jak podaje CPUZ więc spoko. Pomógł porostu hard reset płyty, ważne żeby dobrze wytrącić resztki energii co nam musiało się nie udać za pierwszym razem. Dziękuję haderach za dobre rady i pomoc. Pozdrawiam ! :)
  • Poziom 3  
    No więc wygląda na to że wszystko śmiga jak powinno. Procesor ma max 33 stopnie w spoczynku jak podaje CPUZ więc spoko. Pomógł porostu hard reset płyty, ważne żeby dobrze wytrącić resztki energii co nam musiało się nie udać za pierwszym razem. Dziękuję haderach za dobre rady i pomoc. Pozdrawiam ! :)

Dodano po 2 [minuty]:

Hard reset płyty głównej.