Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w 4 miejscach fotorezystorów które były by podłączone do arduino a to monitorowało by napięcie i prąd fotorezystorów. Co póżniej mógłbym przeliczyć na ilość godzin słońca w danym dniu i może dało by to odwzorowanie w perspektywie roku ile możliwie mogę wyprodukować energii?
Pomysł może ciekawy ale:
czy fotorezystory będą dobre, czy będzie to miało odzwierciedlenie w mocy słońca? wiem, na fotorezystor wpływa też temperatura, musiałbym to kompensować identycznym fotorezystorem który będzie się tak samo nagrzewał ale nie bedzie miał styczności z światłem..
i pewnie jest jeszcze tysiąc innych problemów, zapraszam do dyskusji.
Pomysł może ciekawy ale:
czy fotorezystory będą dobre, czy będzie to miało odzwierciedlenie w mocy słońca? wiem, na fotorezystor wpływa też temperatura, musiałbym to kompensować identycznym fotorezystorem który będzie się tak samo nagrzewał ale nie bedzie miał styczności z światłem..
i pewnie jest jeszcze tysiąc innych problemów, zapraszam do dyskusji.