Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens LOGO schemat licznika zmianowego z archiwizacją danych na koniec zmiany

marcin160193 03 Lut 2019 00:05 195 5
  • #1 03 Lut 2019 00:05
    marcin160193
    Poziom 8  

Witam,

Potrzebuje pomocy w tworzeniu schematu, muszę zrobić licznik sztuk ( naliczane z czujnika I1), na trzech zmianach w pracy, na koniec zmiany muszę zarchiwizować ilość sztuk itd, dołączam schemat bez bloku logowania danych. Proszę o pomoc ponieważ nie robiłem tego wcześniej i nie mogę sobie z tym poradzić od dłuższego czasu

0 5
  • SterControl
  • #2 03 Lut 2019 10:11
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam,

A gdzie masz problem ?

Pozdrawiam,

0
  • SterControl
  • #3 03 Lut 2019 10:42
    marcin160193
    Poziom 8  

Nie wiem jak zrobić archwizację danych oraz ich odczyt
    o 14 archiwizuję się zmiana numer 1 (wartość na liczika po zatrzymaniu)
    o 22 archwizuję się zmiana numer 2 (wartość na liczika po zatrzymaniu)
    i o 6 archiwizuję się zmina 3 (wartość na liczika po zatrzymaniu)

0
  • Pomocny post
    #4 03 Lut 2019 15:47
    kato76
    Specjalista Automatyk

Jak nie wiadomo co zrobić, to najlepiej sprawdza się zasada RTFM.
    A więc: wstaw bloczek "Logowanie danych", kliknij PPM na niego, wybierz opcję "Pomoc" i przeczytaj, że "Rejestr danych rozpoczyna rejestrację po narastającym zboczu (zmiana z 0 na 1) na wejściu En (Enable)". Dalej przeczytaj, że "Możesz przenosić rejestr danych do komputera PC lub na kartę pamięci SD, w formacie .CSV. W celu pobrania rejestru danych z wewnętrznej pamięci EEPROM do komputera PC, użyj polecenia menu "Narzędzia -> Transfer -> Pobierz Data Log", Do wykonania tej operacji sterownik LOGO! 0BA7 lub 0BA8 musi być w trybie STOP." oraz "Po prawidłowym załadowaniu rejestru danych do komputera PC, kliknij dwukrotnie nazwę pliku .CSV w celu otwarcia pliku w programie Microsoft Excel. Możesz też otwierać plik w edytorze tekstowym, jeżeli Microsoft Excel nie jest zainstalowany na twoim komputerze".
    Pozdrawiam

0
  • #5 12 Lut 2019 16:31
    marcin160193
    Poziom 8  

Ok wielkie dzieki.

A teraz mam jeszcze jedno pytanie czy w tej konfiguracji licznik bedzie dzialal w czasie rzeczywistym ? Czodzi mi o to czy przykladowo licznik zczytuje bez przerwy, sterownik podlaczony jest do sieci, licznik zczytuje przykladowo co pol godziny, czy bede mogl wtedy w kazdej chwili wejsc w excela i czy dane beda automatyczn8e sie dodawac? Czy bede musial kazdorazowo zastopowac sterownik i recznie zrzucac parametry ?

0
  • #6 13 Lut 2019 06:30
    kato76
    Specjalista Automatyk

Tak jak wcześniej "przedrukowałem" Ci z manuala, żeby pobrać dane trzeba zatrzymać LOGO. W czasie kiedy jest zatrzymane nie będzie liczyć. Zobacz sobie jeszcze takie narzędzie LOGO-ACCESS-TOOL. Jest to plug-in do excela i służy do archiwizowania danych na PC. Nie korzysta się wtedy z bloczka logowania danych w programie LOGO, tylko podbiera dane na bieżąco przez połączenie ethernet z LOGO.

Jeszcze jedno: logo access tool działa od którejś wersji w górę. Musisz to sprawdzić.

0