logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak skonfigurować linię analogową z centralą 3CX i telefonami VoIP?

Buster 13 Lut 2019 16:18 534 6
REKLAMA
  • #1 17775289
    Buster
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    Witam,
    Podpowiedzcie mi jak poradzić sobie z tematem. Jest pociągnięta linia analogowa. Chciałbym postawić centralę na oprogramowaniu 3CX oraz wewnętrzne telefony VoIP. Czego jeszcze potrzebuję i jak to spiąć ze sobą, żeby hulało?
  • REKLAMA
  • #2 17776736
    Zutket
    Poziom 36  
    Posty: 2876
    Pomógł: 270
    Ocena: 1045
    Jeżeli ma to być wirtualna centrala telefoniczna, to nr analogowy najlepiej przenieść do któregoś operatora VoIP i zalogować go w ,,centrali".
  • REKLAMA
  • #3 17776873
    Buster
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    W tym problem, że nie mogę go przenieść do innego operatora. Musi ze względów formalnych pozostać tak jak jest.
  • #4 17776908
    szwagros
    Poziom 33  
    Posty: 1843
    Pomógł: 232
    Ocena: 271
    Potrzebujesz bramki z portem FXO. Ale ciężko będzie znaleźć coś w 100% działającego za rozsądne pieniądze.
  • REKLAMA
  • #5 17776920
    Buster
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    Ok. Czyli jak rozumiem robię coś takiego. Linię analogową podłączam do portu FXO bramki, następnie port LAN bramki, podłączam do mojej sieci lokalnej. Konfiguruję centralę 3CX. Konfiguruje telefony VoIP. I już?
  • REKLAMA
  • #6 17776971
    Zutket
    Poziom 36  
    Posty: 2876
    Pomógł: 270
    Ocena: 1045
    Buster napisał:
    W tym problem, że nie mogę go przenieść do innego operatora. Musi ze względów formalnych pozostać tak jak jest.
    A musi być 3CX, licencjonowany, czy wersja darmowa :?:
  • #7 17779483
    Buster
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    Wersja darmowa. Do moich zastosowań w zupełności wystarczy. A co innego byś polecił?

Podsumowanie tematu

✨ Aby skonfigurować linię analogową z centralą 3CX i telefonami VoIP, należy podłączyć linię analogową do bramki z portem FXO, a następnie port LAN bramki do lokalnej sieci. Użytkownik planuje używać darmowej wersji oprogramowania 3CX, co jest wystarczające dla jego potrzeb. Istnieje problem z przeniesieniem numeru analogowego do operatora VoIP z powodów formalnych, co wymusza użycie bramki FXO.
REKLAMA