Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak za pomocą arduino ide programować esp32 i jak go używać?

Kiboooo 14 Feb 2019 13:29 1056 5
 • #1
  Kiboooo
  Level 3  
  Mam esp32 jednak nigdy go nie używałem, bo zawsze pracowałem na arduino. I mam kilka pytań:
  1 jak do arduino ide wgrać esp32, ponieważ nie ma go w liście urządzeń?

  2 jak stworzyć serwer do którego będę mógł z kilku telefonów jednocześnie wysyłać informacje z pomocą MIT APPinventor?

  3 jak używać Bluetooth w tym module do wysyłania danych i ich odbierania?

  4 i jak podłączyć do esp ekran tft ili 9486 4"
  Jakiej biblioteki użyć oraz jak zaprogramować wyświetlanie obrazu i odczytywanie dotyku?
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
 • #2
  Kiboooo
  Level 3  
  Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, bo nie o to mi chodziło. Jestem poprostu '' w gorącej wodzie kąpany '' i wszystko chce mieć na już. Co do przeszukiwania Internetu to jestem już przyzwyczajony do tego że często nie znajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Korzystam więc z elektrody. Napisałem poprzednią wiadomość nie w celu obrażenia kogoś tylko w celu ożywienia dyskusji, a więc mam nadzieję, że wybaczcie mi ten błąd.
 • #3
  Misiaell
  Level 11  
  Nie sądzisz, że to forum służy do tego aby rozwiązywać problemy których nie możesz znaleźć w sieci lub ich rozwiązania nie są klarowne. Ludzie tutaj sięgają po pomoc w rozwiązaniu problemu lub poradę. To o co pytasz masz na wyciągnięcie ręki po wpisaniu kilku prostych fraz w wyszukiwarce . A co do drugiej wypowiedzi to uważam, że jest strasznie oburzająca. Masz możliwość konsultacji z doświadczonymi osobami, które zajmują się tym na poważnie w dodatku masz możliwość otrzymania pomocy za darmo. Nie możesz więc domagać się odpowiedzi. Jeśli ktoś zechce to odpowie na twoje pytania, a ty nie powinieneś myśleć, że odpowiedź po prostu Ci się należy bo napisałeś post. Pozdawiam
 • #4
  khoam
  Level 41  
  Kiboooo wrote:
  Nie zna nikt odpowiedzi na żadne z tych pytań?

  Na przynajmniej jedno pytanie, otrzymałeś już odpowiedź w innym wątku. Powielasz wątki i nie chce Ci się skorzystać z google. Nie dziw się.
 • #5
  xury
  Automation specialist
  Na Twój pytania co je zadałeś to by trzeba referat napisać by na nie odpowiedzieć. Na początek zainstaluj sobie platformę ESP 32w Arduino ściągnij jakiś sketch i np. pomigaj sobie diodą. Potem napisz swój program i dopiero wtedy zadaj pytanie w czym masz konkretny problem wstawiając oczywiście swój kod. Tutorial i jak zainstalować platformę ESP jest mnóstwo w sieci więc nikt tu nie będzie pisał kolejnego.
 • #6
  Kiboooo
  Level 3  
  Ok, a więc najpierw poszukam w Internecie i sam popatrzę jak działa ten moduł. Ewentualnie jak będę potrzebował pomocy to napiszę na forum.