Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Husvarna 136 - dusi się przy wchodzeniu na obroty

15 Lut 2019 21:53 978 8
  • Poziom 15  
    Witam, posiadam piłę spalinową Husqvarnę 136. Po odpaleniu piła pracuje prawidłowo. Natomiast jak wcisnę pełny gaz to zaczyna się dusić. Jak dam gaz do połowy to wchodzi na obroty prawidłowo. Natomiast jak wciskam pełny gaz to gaśnie. Jak pochodzi tak z 5 minut na połowie gazu to później wchodzi na obroty normalnie na pełnym gazie. Ale nie pracuje tak jak powinna. Brakuje jej mocy. Co może być nie tak?
  • Poziom 26  
    Na początek regulacja obrotów w gaźniku śrubą H. Jak nie pomoże to czyszczenie gaźnika i regulacja + świeża mieszanka. Jeżeli to nie pomoże, to czyszczenie zapłonu, ustawienie przerwy, sprawdzenie świecy.
  • Poziom 32  
    Stawiam na nieszczelne uszczelniacze wału.
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy będzie reakcja na regulację. Wykręć dyszę H np o 1/8 obrotu .
  • Poziom 15  
    Witam, koledzy narazie zamówiłem klucz do regulacji gaźnika. Jak przyjdzie to postaram się ją wykręcić jak koledzy piszecie. Jest ktoś w stanie opisać sposób prawidłowego regulowania gaźnika?
  • Poziom 32  
    ziooober88 napisał:
    Witam, koledzy na razie zamówiłem klucz do regulacji gaźnika.

Jak będziesz regulował ten gaźnik to do tego klucza przydał by się też obrotomierz, chociażby taki. Sam mam taki i zdaje egzamin, sprawdzany z "firmowym" obrotomierzem Stihla i wyniki się nie różnią drastycznie (100 - 150 obrotów różnicy).

Husvarna 136 - dusi się przy wchodzeniu na obroty

https://allegro.pl/oferta/licznik-motogodzin-obrotomierz-reset-motocykl-7371838422
  • Poziom 15  
    Gaźnik został wyczyszczony, uszczelniacze na wale zostały wymienione i wszystko działa prawidłowo.