logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Husqvarna 136 gaśnie na pełnym gazie - brak mocy, co robić?

ziooober88 15 Lut 2019 21:53 7287 8
REKLAMA
  • #1 17780917
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Witam, posiadam piłę spalinową Husqvarnę 136. Po odpaleniu piła pracuje prawidłowo. Natomiast jak wcisnę pełny gaz to zaczyna się dusić. Jak dam gaz do połowy to wchodzi na obroty prawidłowo. Natomiast jak wciskam pełny gaz to gaśnie. Jak pochodzi tak z 5 minut na połowie gazu to później wchodzi na obroty normalnie na pełnym gazie. Ale nie pracuje tak jak powinna. Brakuje jej mocy. Co może być nie tak?
  • REKLAMA
  • #2 17781009
    qwart
    Poziom 26  
    Posty: 681
    Pomógł: 87
    Ocena: 171
    Na początek regulacja obrotów w gaźniku śrubą H. Jak nie pomoże to czyszczenie gaźnika i regulacja + świeża mieszanka. Jeżeli to nie pomoże, to czyszczenie zapłonu, ustawienie przerwy, sprawdzenie świecy.
  • REKLAMA
  • #3 17781014
    wojtek1234321
    Poziom 36  
    Posty: 3553
    Pomógł: 306
    Ocena: 1128
    Stawiam na nieszczelne uszczelniacze wału.
  • #4 17782174
    kamilo23
    Poziom 22  
    Posty: 474
    Pomógł: 43
    Ocena: 291
    Problem z gaźnikiem.
  • REKLAMA
  • #5 17782463
    tomason2
    Poziom 17  
    Posty: 249
    Pomógł: 15
    Ocena: 163
    Sprawdź czy będzie reakcja na regulację. Wykręć dyszę H np o 1/8 obrotu .
  • #6 17784836
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Witam, koledzy narazie zamówiłem klucz do regulacji gaźnika. Jak przyjdzie to postaram się ją wykręcić jak koledzy piszecie. Jest ktoś w stanie opisać sposób prawidłowego regulowania gaźnika?
  • REKLAMA
  • #7 17784960
    wojtek1234321
    Poziom 36  
    Posty: 3553
    Pomógł: 306
    Ocena: 1128
    ziooober88 napisał:
    Witam, koledzy na razie zamówiłem klucz do regulacji gaźnika.

    Jak będziesz regulował ten gaźnik to do tego klucza przydał by się też obrotomierz, chociażby taki. Sam mam taki i zdaje egzamin, sprawdzany z "firmowym" obrotomierzem Stihla i wyniki się nie różnią drastycznie (100 - 150 obrotów różnicy).

    Husqvarna 136 gaśnie na pełnym gazie - brak mocy, co robić?


    https://allegro.pl/oferta/licznik-motogodzin-obrotomierz-reset-motocykl-7371838422
  • #9 18432365
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Gaźnik został wyczyszczony, uszczelniacze na wale zostały wymienione i wszystko działa prawidłowo.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z piłą spalinową Husqvarna 136, która gaśnie przy pełnym gazie, ale działa prawidłowo na połowie gazu. W odpowiedziach sugerowane są różne przyczyny i rozwiązania, w tym regulacja obrotów w gaźniku, czyszczenie gaźnika, wymiana uszczelniaczy wału oraz sprawdzenie świecy zapłonowej. Użytkownik planuje regulację gaźnika i prosi o wskazówki dotyczące prawidłowego procesu. Po wykonaniu sugerowanych działań, użytkownik informuje, że piła działa prawidłowo.
REKLAMA