Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa NILFISK 140.4 X-TRA (zdjęcia) Co jest nie tak ?

18 Lut 2019 11:25 411 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdecznie,

posiadam( posiadałem ;( ) myjkę ciśnieniową nilfisk jak w tytule. Zasilałem ją wodą ze zbiornika grawitacyjnie. Przed działaniem myjka musiała chwilkę pociągnąć by zassała wodę i zaczęła pracować. Pewnego dnia proces ten trwał trochę za długo na tyle że poszedł z niej dym.
    Myjka dalej działa - praca jej jest trochę jakby falująca ( trochę jak w aucie gdzie falują obroty ) ale "coś tam działa". Ciśnienie jest mniejsze.
    Nie używałem od tamtej pory.
    Postanowiłem to rozkręcić zobaczyć co poszło ;(
    Poniżej wklejam link do mojego serwera ze zdjęciami i filmikiem. Nie chciałem tu zaśmiecać.

http://www.deuz.w.inds.pl/www/nilfisk/

Pewno poszedł albo silnik albo pompa. Pytanie czy warto to naprawiać i na czym ta naprawa mogłaby polegać ? Jeśli to pompa to są tam jakieś pierścienie które należy wymienić ?
    W jaki sposób zweryfikować "co poszło" ?
    Dziękuję serdecznie za wskazówki.
  • Poziom 19  
    daster napisał:
    Myjka dalej działa - praca jej jest trochę jakby falująca
    To silnik ok. Pompa pewnie też ok. To sterowanie jest ciekawe. Jest jakiś czujnik przy pompie? A gdyby podłączyć wodę pd ciśnieniem w kilkanaście sekund powinno wrócić ciśnienie na lancy i prawidłowa praca.
  • Poziom 9  
    Witam,
    dzięki za odpowiedź.
    Myjka może i działa ale po włączeniu czuć smród a jej działanie objawia się spadkiem ciśnienia i takim jakby falowaniem obrotów silnika.
    Po podłączeniu pod wodę z ciśnieniem działa jak wyżej opisałem. Nie wiem czy nie rozkręcić tego jeszcze bardziej ...
    Zaczął bym od pompy ... ma więcej śrub :)
  • Poziom 9  
    Witam,
    myjka ma raczej uszkodzony silnik, dodaje filmik jak iskrzy.
    Teraz zastanawiam się czy warto w to inwestować dalej czy uzwojenie do wymiany czy moze tylko szczotki ...