Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer

18 Lut 2019 11:28 834 15
  • Poziom 3  
    Cześć , mam taki problem , że już od dłuższego czasu długo mi się włącza komputer i ogólnie mam wrażenie że jest zamulony.Komputer do czasu w którym mogę wpisać hasło trwa 3:52 a do czasu kiedy pojawią się ikony na dolnym pasku zadań 4:39 problemem dla mnie też jest , że jak gram i np zwiesi się gra włączam menadżer zadań ale on przez długi czas jest biały i nie opowiada dopiero jak poklikam prawy zakończ zadanie z paska zadań itp to się nagle pojawia ale jest mi już kompletnie nie potrzebny.Czasami nie da się zamknąć tak programu który się zwiesił bo jest ciągle na pełnym ekranie i wtedy muszę go wylogować bo oczywiście menadżer jest nie do użytkowania jak jest potrzebny.Czytałem, że przydadzą się screeny ze stanu dysku.Ogólnie mam jeden dysk hdd 1tb już długo.Cała specyfikacja mojego pc jest to:
    win 10 pro
    płyta główna h81m-k
    2x4gb ram ddr3
    zasilacz 400 watów chieftec
    karta graficzna(nie wiem czy potrzebna) gtx 1050ti 4gb
    procesor( też nie wiem czy potrzebny) i5 4460

w załączniku dodaje też screeny z hdtune, viktori( tylko smart) i screena(niestety telefonem) gdzie trwa najdłużej uruchamianie.Aktualizacje win 10 zablokowane programem virus kill. W menadżerze zadań badziewie powyłączane do uruchamiania.Dodam jeszcze że na dysku gdzie jest windows zainstalowany (c: ) cały dysk ma 160 gb a wolne ma 52gb.

windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer [img-2]
    windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer windows 10 - Długie uruchamianie systemu i bardzo wolno chodzi cały komputer

• Poziom 40  
    Dysk jest ok, ale to ciągle HDD.
    Kup SSD 250GB, zrób na nim czystą instalację Windowsa i będzie dobrze.
    HDD zostaw sobie na dane.

Rozumiem, że ten HDD ma partycję systemową?
    Po instalacji systemu na SSD zrób format tej partycji i scal, dołącz do reszty HDD.
  • Poziom 3  
    Jest osobna jak pisałem 160gb a cały dysk ma 1tb, ale żeby aż tak długo się włączał?Poczekam jeszcze na opinię innych może coś uda się jednak zaradzić.
  • Poziom 14  
    Zrób aktualizacje win jeśli to jeszcze możliwe. Jeśli będzie problem z instalacją aktualizacji, to znaczy, że coś już poleciało podczas walki z Twoim virus kill i pozostaje czysta instalka. Jeśli był aktualizowany np. z win7 do win10 to również proponuję czystą instalkę. Chyba , że się chcesz męczyć bez końca.

• Poziom 40  
    kolosus708 napisał:
    Aktualizacje win 10 zablokowane programem virus kill.

Tego nie polecam.

Długo się włącza, bo masz zasyfiony system (na przykład takimi programami jak wyżej wymieniony), rejestr jest pewnie w opłakanym stanie itd.

Jak zrobisz czystą instalację na tym dysku, wyrzucisz niepotrzebne programy itp, to też będzie szybszy, ale patrząc na ceny SSD nie ma sensu męczyć się z systemem na twardzielu.
  • Poziom 3  
    tak właśnie było, z win 7 przeszedłem na win 10 a aktualizacje miałem włączone ale denerwowały mnie dlatego postanowiłem je wyłączyć ale zrobiłem to nie dawno a problem długiego włączania itd jest od jakiegoś czasu.

• Poziom 40  
    No właśnie, aktualizacja z 7 też jest niejako napisaniem systemu.

Naprawdę, kup SSD albo przynajmniej zrób czystą instalację.
  • Poziom 3  
    z programów przy starcie uruchamia się tylko avg, windows defender notification icon java update menadzer realtek i program do muzyki, a jeżeli chodzi o drugą partycję to jest na niej 200 gb wolnego miejsca.Jeżeli chodzi o ssd jesteście w stanie jakiegoś polecić właśnie do 256gb.

• Poziom 40  
    kolosus708 napisał:
    z programów przy starcie uruchamia się tylko avg, windows defender notification icon java update menadzer realtek i program do muzyki

Ehh... No to czemu się dziwisz. AVG pewnie ma jeszcze ustawione skanowanie podczas uruchamiania.

Z tańszych: Goodram CX400
    Średnia cena: Crucial mx500, adata su900
    Najdroższe: samsung 860.
    Jeszcze jakieś nowe lite on są ok.
  • Poziom 3  
    jest włączony bezpośredni dostęp do dysku w avg podczas uruchamiania i skanowanie rootikow w czasie uruchamiania wyłączyć to i zmierzyć jeszcze raz?

Dodano po 2 [minuty]:

A wracając do tych dysków opłaca się bardziej dołożyć to tych ze średniej półki czy nie ma to takiego znaczenia?

Wyłączyłem te 2 opcje i w 35 sekund się włączył, a co z tym menadżerem zadań?A jakbym miał tego ssd i bym sformatował i zainstalował na nim system normalną 10 to nie będę miał problemu z drugą partycją bo tamta będzie nadal(chyba) powiązana ze była z win 7 na win 10 i może coś nie działać.
  • Pomocny post

Poziom 40  
    W ogóle go wywal 😁
    Sprawdź czysty rozruch ile będzie trwał ;)

Dodano po 4 [minuty]:

Z Goodram CX400, po trzech miesiącach jestem zadowolony, jest chyba 40 zł tańszy od Cruciala i 50 od adaty. Adata to MLC, Crucial TLC ale oba mają 5 lat gwarancji.
    Jak chcesz dosyć budżetowo (choć od goodrama są jeszcze tańsze, ale to już syf), to polecam goodram.
    Jak chcesz dołożyć to crucial i adata to najlepszy wybór, świetne dyski, a samsung moim zdaniem jest nieopłacalny.
  • Poziom 3  
    Przecież muszę mieć jakiś antywirus a avast wszystko wykrywał
  • Poziom 14  
    Zrób czystą instalkę. Nie ma co rozwijać tematu. Komp będzie jak nowy. To powszechny problem po aktualizacji 7 do 10, czyszczenie, reperowanie nie daje dobrych efektów. Wczoraj kolejny przypadek, gdzie kobita chciała wywalić 7 letni laptop ,bo wolno chodzi.
    Zainstaluj od nowa win10 i zaraz po tym zrób aktualizację.
  • Pomocny post

Poziom 40  
    AVG to nie avast.

Ja nie mam od dwóch lat, co jakiś czas skanowanie malwarebytes i tyle.
    Win defender wystarczy jak korzystasz z komputera z głową ;)
  • Poziom 3  
    A te szyny na 3.5 są dołączane do dysku ssd czy trzeba osobno dokupić?Wiem że avg to nie avast tylko napisałem że jak miałem avasta wszystko wykrywał jako wirus.

Dodano po 7 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kabla sata bo jak kupię dysk ssd to ten drugi kabel będę musiał wpiąć i skończą mi się sata 3 zostaną sata 2 to żeby podłączyć pod płytę główną stację dysków bedę potrzebował kabla, czy muszę kupić na sata 2 kabel czy może być kabel sata 3 w wejściu sata 2?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

A mógłby ktoś mi powiedzieć jak kondycja tego dysku z tego wykresu czy jest jeszcze dobry?
  • Pomocny post

Poziom 40  
    Szyn nie ma, możesz przykręcić w obudowie dwoma śrubkami z jednej strony.

Stacja dysków może być SATA II, spokojnie.
    Najważniejsze żeby dysk był do SATA III podłączony.

Dysk jest ok.