Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat 2.0 tdi CBA - P2196- sygnał mieszanki za bogatej

ralfie36 22 Feb 2019 09:48 10746 6
    ralfie36
    Level 10  
    Witam wszystkim. Mam problem z powracającym błędem P2196 sygnał mieszanki za bogatej. Wymieniłem już EGR na nowy, jak i cięgno z silniczka klap wirowych na kolektorze ssącym bo miałem błędy P2006, P2004 i P 2015. Wyczyściłem cały kolektor ssący bo było w nim pełno nagaru. Zrobiłem adaptacje przepustnicy, EGRa i silniczka klap. Teraz mam problem z błędem P2196, który ciagle powraca. Czy ktoś miał coś podobnego?
    Albertomek
    Level 19  
    Witam.
    Problem tkwi w sondzie lambda przed katalizatorem (filtrem dpf). Jest zalepiona sadzą prawdopodobnie. Możesz spróbować ją oczyścić, np. przez próbę wypalenia sadzy lampą lutowniczą. Jeśli to nie pomoże to najlepiej będzie ją wymienić.
    Pozdrawiam
    Jamrug
    Level 16  
    W aucie podnoszona była moc?
    ralfie36
    Level 10  
    Witam. Sondę dziś przeczyściłem, ale błąd znowu powrócił. Czy była moc zwiększana nie wiem, co mi wiadomo nie. Dodam, że przez pare lat samochód jeździł z błędem P2015, świeciła się kontrolka silnika i nie wchodził w tryb awaryjny. W ostatnim czasie doszedł błąd EGRu i wtedy wchodził w tryb awaryjny. Błędy zostały usunięte a teraz ciagle pojawia się błąd zabogatej mieszanki i swieci kontrolka silnika. W tryb awaryjny nie wchodzi.
    Albertomek
    Level 19  
    Rozumiem, że cały układ. masz kompletny i sprawny (mam na mysli egr i dpf)?
    maly.sw
    Level 1  
    Jak problem został rozwiązany? Mam to samo
    GRP7
    Level 11  
    Ja tez mam ten sam błąd, wyczyściłem przepływkę i dalej to samo.
    Przeed pojawieniem się błędu miałem dziwne objawy.
    Gdzieś tak od lata zeszłego roku było słychać świst turbiny, świst zniknął to błąd P2196 wywalać zaczęło a auto dostało lepszego kopa, jest bardziej żwawe.
    Wszystkie adaptacje vcds-em wychodzą prawidłowo.
    Może jakiś świstak siedział, nie wiem.. Chyba zainwestuję w sondę.
    Passat 2.0 tdi CBA - P2196- sygnał mieszanki za bogatej