Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] XIAOMI REDMI 5 PLUS - Xiaomi - Problem z parowaniem urządzenia z radiem fabryczn

04 Mar 2019 05:02 3744 13
  • Poziom 9  
    Witam, ostatnio zakupiłem Kia Cee'd z 2012 roku (1 generacja) i próbowałem sparować telefon. Xiaomi widzi radio ale podczas połączenia na radiu wyświetla się komunikat ,,pairing fail", z innymi telefonami np: z Doogie, Huawei i Nokia łączy się bez problemu,
    próbowałem również formatu całego telefonu i zmiana ustawień w dodatkowych ustawieniach tj: opcji dla programisty (kodeki itd) niestety bez skutku. Czy macie może pomysł co jeszcze mogę spróbować zrobić, aby sparować telefon?
  • Poziom 9  
    Tak zrobiłem, nadal nic
  • Poziom 35  
    Oba urządzenia mogą być niekombatybilne , istnieje taka możliwości.... musiał byś znać model radia i poczytać co on obsługuje.....
  • Poziom 9  
    Z urządzeniami innej marki niż Xiaomi tak, np: Doogie, Nokia czy Huawei działa poprawnie łączy się błyskawicznie, a Xiaomi nie...
  • Poziom 42  
    discpr0 napisał:
    Z urządzeniami innej marki niż Xiaomi tak, np: Doogie, Nokia czy Huawei działa poprawnie łączy się błyskawicznie, a Xiaomi nie...
    Piszesz o radiu, a ja pytam o to czy telefon łączy się z innym radiem niż twoje i z innymi urządzeniami.
  • Poziom 9  
    Telefon łączy się bez problemów z laptopem, słuchawkami bluetooth i radiem JVC, ale z radiem w Kia Cee'd łączy się, ale komunikat na radiu jest pairing fail.
  • Poziom 9  
    W radiu włączam opcję parowania urządzeń, następnie w swoim telefonie (Xiaomi) wchodzę w zakładkę bluetooth i widzę to urządzenie ale łączenie trwa długo i w efekcie jest komunikat NA RADIU jako pairing fail.
  • Poziom 9  
    Nie ma opcji żeby spróbować odwrotnie, TTTM ?
  • Poziom 42  
    discpr0 napisał:
    Nie ma opcji żeby spróbować odwrotnie,
    To znaczy, że telefon nie widzi radia w urządzeniach bluetooth ?

discpr0 napisał:
    TTTM ?
    Ten Typ Tak Ma ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Problem rozwiązany, poniżej opiszę co i jak:
    A) należy pobrać aplikację Bluetooth Direct (https://play.google.com/store/apps/details?id=app.akexorcist.bluetoothdirect)
    B) w telefonie wejść w Ustawienia / O telefonie / Kliknąć kilka razy w Wersja MIUI, aby odblokować Opcje Programisty,
    C) następnie przejść do Ustawienia / Dodatkowe ustawienia / Opcje programistyczne i tam zmienić następujące parametry:
    - Wersja AVRCP Bluetooth (zaznaczamy opcję AVRCP 1.4 (domyślna)
    - Kodek dźwiękowy Bluetooth (przesyłanie: SBC),
    C) Wchodzimy w aplikację Bluetooth Direct
    D) W adresie wpisujemy adres naszego urządzenia (jeśli nigdy nie parowaliśmy urządzenia, będzie pokazane jako numer w liście urządzeń Bluetooth
    E) I tutaj jest bardziej problematyczny temat. Klikamy i próbujemy kilkukrotnie połączyć się z radiem, mi udało się to zrobić za piątym razem. Wpisujemy wcześniej ustalony PIN z reguły są to cztery zera,
    F) Działa :D