Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera fs - 3800 - self test

08 Wrz 2005 18:26 1314 4
  • Poziom 10  
    posiadam drukarke kyocera fs-3800.nie można jej używać ponieważ bezprzerwy na wyświetlaczu wyświetla się "self test" nawet gdy zostawi się ja na całą noc włączoną.jak może być tego problem i jak go rozwiązać. Z góry dzięki .

zmieniłem temat
    kosmita
  • Poziom 27  
    Porównując do analogicznej usterki w drukarkach HP stawiałbym na uszkodzenie elektroniki, a dokładniej mówiąc formatera (duuuże koszty).
    Pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Zanim zaczniemy bawic sie elektronika :) ....proponuja zaczac uruchamiac drukarke....bez podzespolow....na poczatek prosze wyjac modul DV...ten znajdujacy sie pod tonerem :) ....rzecz jasna po wyjeciu prosze nie wkladac tonera ;) ....jesli nie bedzie zmian...prosze wyjac beben i tym razem wlozyc modul DV i toner.....jesli drukarka cos zasygnalizuja....moze to oznaczac uszkodzenie wlasnie tego modulu ktorego nie ma......czy w momencie kiedy sie stala ta usterka....czuc bylo jakis swad? ;) .....jesli tak prosze rozebrac modul pieca.....i sprawdzic czy walki nie sa zgrzane ......oznacza to, ze oprocz uszkodzonych walkow....jest uszkodzony zasilacz wysokich napiec....niestety ta naprawa ze wzg. na dostepnosc podzespolow elektronicznych bedzie mozliwa tylko w serwisie....no chyba ze jest druga drukarka....wtedy mozna diagnozowac na podstawie podmiany podzespolow :)

Pozdrawiam :)

Dodano po 5 [minuty]:

Witam

Jeszcze jedno przyszlo mi na mysl :) ....czy drukarka oprocz wyswietlania komunikatu "self test" caly czas mieli tzn "kreci" jakby sie uruchamiala?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzieki za odpowiedz.popróbuje.nic nie śmierdziało.i pracvuje jak sie wyświetla ten komunikat.self test
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Ok...skupmy sie na tym, ze drukarka pracuje...pomimo komunikatu "self test" .....ta praca jest bardzo wazna.....czy masz moze druga jako dawce organow? .....jesli nie to niestety nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie...prawdopodobnie drukarka pracowala zbyt dlugo bez tonera i elektronika zle "szczytala" stany licznikow....zeby wrocic do "dobrych" stanow....nalezy podmienic podzespoly.....mam nadizeje, ze dobrze oszacowalem stan twojej drukarki :)

Pozdrawiam