Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BROTHER MFC-J5730DW - Drukarka nie widzi zamienników

05 Mar 2019 09:18 1317 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zakupiłem miesiąc temu drukarkę BROTHER MFC-J5730DW na allegro (DRUKARKA 4w1 BROTHER MFC-J5730DW A3 A4 WiFi SKAN)

Instrukcja itp. jest w językach skandynawskich, więc zapewne drukarka sprowadzana z tego regionu. Drukarka nie posiada polskiego języka, tylko Angielski, Fiński, Norweski, Szwedzki i Duński.

Korzysta z tuszy:
    LC-3217 oraz LC3219XL
    Oryginalnie w zestawie były LC-3217 i działały poprawnie.

Czarny tusz oryginalny skończył się (do poziomu zerowego wyrzucającego błąd braku tuszu).

Dokupiłem do niej tusze ActiveJet LC3219XL i gdy wkładam je, to wyskakuje informacja "Reinstall slowly". Inne zakupione zamienniki również nie działały.

Na razie zakupiłem oryginalne tusze LC3219XL i czekam na ich dostawę.

Jaki może być powód nie działania zamienników z ActiveJet?

Teraz chcę spróbować podłączyć oryginalne LC-3219XL a następnie włożyć zamiennik i gdy drukarka spyta "Czy wymieniłeś tusz" ustawić na "NIE"

Co można jeszcze spróbować zrobić?

- Odłączałem już na 20 minut bez tuszy a następnie po włączeniu wkładałem zamiennik.

- Wiele razy próbowałem podłączyć, sprawdzałem dwa różne tusze (czarny i niebieski), oba ActiveJet w wersji XL.

- Próbowałem przy zapytaniu "Czy wymieniłeś tusz" klikać "NIE".
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wadliwe wkłady - należy reklamować u Sprzedającego.
    To urządzenie najnowszy firmware ma z grudnia 2018 roku - równie dobrze może masz za stary chip w atramencie i nowy soft go nie dopuszcza :D
  • Poziom 2  
    Dziękuję, tak myślałem że to kwestia chipa. Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy chip będzie poprawny przed zakupem? Np. kontakt ze sklepem - czy też zawsze "wcisną kit", że ich chipy są najnowsze?

Ktoś musi robić zamienniki na nowych chipach...
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Niestety dopiero po założeniu sprawdzisz.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Ja bym się zwrócił do sprzedawcy z prośbą o wymianę, te zamienniki są na pewno jednymi z lepszych i nie powinno być z nimi problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie ma najlepszych/najgorszych :D
    Złóż reklamację że nie działają i Sprzedawca niech się martwi.
  • Poziom 2  
    Rozwiązanie: na razie stosuję oryginalne tusze, w sumie są tanie. Jak się uda to znajdę jakieś fajne zamienniki.