Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Multiroom - brak sygnału.

05 Mar 2019 15:45 1665 17
  • Poziom 4  
    Witam.
    Zakupiłem nie dawno pakiet Multiroom. Chodzi mi o to, że dekoder główny (WIFI PREMIUMBOX+ ADB NCP-4740SF) działa i jest podłączony do anteny zewnętrznej, satelitarnej do jednego z dwóch gniazd i wszystko działa jak należy. Drugi dekoder (WIFIBOX+ SAGEMCOM DSIW74), (podrzędny) jest podłączony do drugiego gniazda, karta jest aktywna i na ekranie telewizora wyskakuje komunikat "Brak Sygnału". Co w takiej sytuacji mam zrobić?
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Dziękuję.
    Do widzenia.

Dodano po 6 [godziny]:

Wie ktoś, coś na ten temat?
  • Poziom 43  
    Sprawdzić dlaczego nie ma sygnału.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Próbowałeś zamienić miejscami dekodery lub przewody na wyjściach konwertera?
  • Poziom 4  
    Konwerter jest w pełni sprawny. Dekoder główny na swoim kablu antenowym działa na dwóch gwiazdach inwentera. Co w takiej sytuacji mam zrobić?
  • Poziom 43  
    Podłączyć ten co nie działa w to miejsce co działa tamten.
    Ten brak sygnału pokazuje dekoder na TV czy TV ?
    Jak TV to wybierz wejście odpowiednie pilotem TV.
  • Poziom 4  
    Na obu gniazdach działa dekoder główny. Brak sygnału pokazuje dekoder podrzędny. Czy jak wymienię kabel na jednolity, satelitarny, to wszystko będzie dobrze. Pytam się, bo nie chcę na darmo kupować.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Zamieniłeś te dekodery? Jeśli tak to masz dekoder dodatkowy uszkodzony albo coś pogrzebane w ustawieniach.
  • Poziom 43  
    WoT2010 napisał:
    Na obu gniazdach działa dekoder główny. Brak sygnału pokazuje dekoder podrzędny. Czy jak wymienię kabel na jednolity, satelitarny, to wszystko będzie dobrze. Pytam się, bo nie chcę na darmo kupować.

Na co chcesz wymieniać jak główny działa? Na tym samym gnieździe ,TV, sprawdzałeś dekoder który nie działa??
  • Poziom 4  
    Mam dwa dekodery - jeden główny, drugi podrzędny. Mam także dwa kable satelitarne - jeden jednolity (do dekodera głównego), a drugi łączony (do dekodera podrzędnego). Tak samo mam dwa gniazda na konwertorze przy antenie. Dodam, że oba gniazda są sprawne. Do jednego jest podłączony kabel jednolity do dekodera głównego, a drugi, łączony do dekodera podrzędnego. Dekoder główny nie działa na kablu łączonym. Dekoder podrzędny pokazuje 0% siły i jakości sygnału na kablu łączonym. Dzisiaj sprawdzę, czy dekoder główny działa na kablu łączonym, a dekoder podrzędny, czy działa na kablu jednolitym. Dam znać wieczorem jakie efekty.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    WoT2010 napisał:
    ... Dekoder główny nie działa na kablu łączonym.... Dzisiaj sprawdzę, czy dekoder główny działa na kablu łączonym

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W końcu zrobisz coś co wyjaśni problem, choć pomieszałeś w pisaniu.
    Wystarczy , że dekoder który nie działa sprawdzisz na kablu całym i na tym samym TV, tak samo podłączone do TV.
  • Poziom 4  
    Witam.
    Sprawdziłem. Wyszło na to, że oba dekodery działają na obu kablach - jednym jednolitym, a drugim łączonym. Ale i tak muszę kupić jeszcze jeden jednolity zamiast tego łączonego. Tylko teraz problem wystąpił przy podłączaniu dekodera podrzędnego do telewizora za pomocą kabla HDMI. Chodzi o to, że gdy podłączam dekoder przez HDMI, telewizor pokazuje brak sygnału. Gdy podłączyłem dekoder za pomocą kabla EURO wszystko ładnie działało.
    Teraz pytanie co mogę z tym zrobić.
    P. S. Sprawdzałem na obu wejściach HDMI w telewizorze i nie działa.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    WoT2010 napisał:
    Tylko teraz problem wystąpił przy podłączaniu dekodera podrzędnego do telewizora za pomocą kabla HDMI. Chodzi o to, że gdy podłączam dekoder przez HDMI, telewizor pokazuje brak sygnału. Gdy podłączyłem dekoder za pomocą kabla EURO wszystko ładnie działało.
    Teraz pytanie co mogę z tym zrobić.
    P. S. Sprawdzałem na obu wejściach HDMI w telewizorze i nie działa.

Napisałem!
    Cytat:
    Jak TV to wybierz wejście odpowiednie pilotem TV.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    WoT2010 napisał:
    Gdy podłączyłem dekoder za pomocą kabla EURO wszystko ładnie działało

Przy takim sposobie podłączenia, dekoder w momencie uruchomienia, automatycznie przełącza źródło sygnału w telewizorze.
    WoT2010 napisał:
    na obu wejściach HDMI w telewizorze i nie działa
    WoT2010 napisał:
    telewizor pokazuje brak sygnału

Czyli telewizor "nie widzi " podłączonego urządzenia i informuje o braku sygnału z niego, a nie z anteny. W wypadku podłączenia kablem HDMI, trzeba ręcznie wybrać odpowiednie źródło sygnału HDMI w telewizorze (INPUT, SOURCE, itp).
    Jeżeli natomiast sygnał nie dociera z anteny do dekodera, to powinien on wyświetlić na ekranie telewizora np. taki komunikat.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    O tym napisałem już wczoraj o 9°°
  • Poziom 4  
    Postanowiłem kupić nowy kabel satelitarny. Dekoder podłączyłem kablem EURO do telewizora. Napiszę jak już wszystko zrobię, czy mi się udało.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    WoT2010 napisał:
    za pomocą kabla EURO wszystko ładnie działało
    WoT2010 napisał:
    Postanowiłem kupić nowy kabel satelitarny

Oczywiście przewód antenowy możesz wymienić, ale skoro przez scarta masz obraz z satelity, wymiana nic nie zmieni.
    WoT2010 napisał:
    na ekranie telewizora wyskakuje komunikat "Brak Sygnału"

Coś nie możemy się dogadać - wrzuć zdjęcie tego komunikatu na ekranie przy połączeniu HDMI.
  • Poziom 4  
    Witam.
    Po długim czasie zdecydowałem się zamknąć temat. Udało mi się rozwiązać mój problem. Podsumowując. Zakupiłem nowy kabel antenowy, satelitarny oraz wymieniłem router WI - FI, ponieważ zrywał połączenie między dekoderami. Dekoder podrzędny zostawiłem podłączony do telewizora za pomocą EURO. Oba dekodery później zostały aktywowane.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Do widzenia.