Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi 4 Pro - Nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych

kjelon 16 Mar 2019 22:29 1053 24
    kjelon
    Level 12  
    Tak jak w temacie. Chcę sprzedać ten telefon, ale najpierw przywrócić go do ustawień fabrycznych. Niestety wybranie takiej opcji z menu powoduje tylko restart telefonu. Po włączeniu telefonu przez przytrzymanie przycisków włączania oraz głośności+ i wybraniu z menu opcji "recovery" dzieje się dokładnie to samo - restart telefonu. Jakieś pomysły?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kjelon
    Level 12  
    A jak to dokładnie zrobić? Trochę grzebię w telefonach, ale nie w sofcie.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    kjelon
    Level 12  
    Spróbowałem, ale wyskakiwał błąd, że nie można wyczyścić partycji. Wyczytałem, że być może bootloader jest zablokowany, więc zrestartowałem telefon w trybie edl za pomocą narzędzia fastboot edl. Udało się i MiFlash zaskoczył, ale fleszuje już dobre 45 minut i nie kończy. Chyba za długo to trwa? W dodatku jak naciskam przycisk power, to wyskakuje mi ekran blokady telefonu, jak by był normalnie włączony. Czy podczas flashowania nie powinien wejść w jakiś inny tryb?

Edit - próbowałem kilka razy i dalej to samo. Ten status wygląda podejrzanie:

Co za podłe czasy. Żeby nie można było bez problemu przywrócić telefonu do ustawień fabrycznych. Przecież to powinny być góra 3 kliknięcia.
    kjelon
    Level 12  
    Nie mogę wejść w tryb "download" żadnym sposobem. Telefon się restartuje zamiast wejść w ten tryb.
    kjelon
    Level 12  
    Zamówiłem kabelek od majfrendów. Czekam, jak przyjdzie, będę próbował.
    blahfff
    Level 38  
    Jesli tel mial wczesniej w miare swiezy (tak sprzed ponad roku) soft to zmarnowales kase bo juz dawno to zablokowano. Trzeba go bylo otrzorzyc i zlokalizowac testpoint na plycie. Nadal tez nie potwiedziles ktora wersje telefonu masz. MiFlash zdaje sie wisiec na sprawdzeniu modelu co moglo by sugerowac , ze probujesz wgrac nie ten soft.
    kjelon
    Level 12  
    blahfff wrote:
    Jesli tel mial wczesniej w miare swiezy (tak sprzed ponad roku) soft to zmarnowales kase bo juz dawno to zablokowano. Trzeba go bylo otrzorzyc i zlokalizowac testpoint na plycie. Nadal tez nie potwiedziles ktora wersje telefonu masz. MiFlash zdaje sie wisiec na sprawdzeniu modelu co moglo by sugerowac , ze probujesz wgrac nie ten soft.

Telefon to, tak jak pisałem, Redmi 4 Pro 3/32 na Snapdragonie 625. I taki też soft ściągnąłem. W ogóle jest problem z wejściem w tryb download w tym telefonie. Próbowałem na różne sposoby i telefon się tylko restartuje, podobnie jak przy próbie przywrócenia ustawień fabrycznych. Dlatego, tak mi się wydaje, MiFlash się zawiesza. W trybie fastboot wyrzuca błąd o niemożności sformatowania partycji, a do trybu download nie mogę wejść - tzn. niby fastboot EDL wyświetla, że udało się wyjść w tryb EDL, ale telefon się tylko restartuje do normalnego trybu. Została mi do sprawdzenia tylko opcja z deepflashem. Chyba, że masz jeszcze jakiś pomysł. Paranoja - tyle zachodu, żeby sformatować telefon.
    blahfff
    Level 38  
    Download, EDL, "deepflash" - to rozne nazwy tego samego trybu w tym przypadku. EDL z kolei w nowszych wersjach bootloadera mozna wymusic tylko poprzez testpoint wiec zaczalbym od rozebrania telefonu i lokalizacji testpointow. Zostalo to zablokowane bodajze ponad rok temu. Przy okazji zweryfikujesz model (czasem da sie poznac po modelu baterii, czasem oznaczeniach na plycie itp).

Sprawdz jeszcze, bedac w trybie fastboot co wypluje "fastboot getvar all". Moze to jednak nie "markw" tylko cos innego. Jesli to faktycznie markw to testpoint zdaje sie, ze wyglada tak: https://i.ytimg.com/vi/oEopgd01W2s/maxresdefault.jpg

Trzeba zewrzec oba punkty razem i podlaczyc telefon z odlaczona bateria do komputera. Powinien zostac wykryty jako Qualcomm, QDLoader itp, z koncowka 9008.
    kjelon
    Level 12  
    Telefon został kupiony w maju 2017, także soft powinien mieć coś koło 2 lat. Może jest szansa, że jednak nie jest zablokowany?
    blahfff
    Level 38  
    Nigdy nie byl aktualizowany? Az taki opor przed zdjeciem klapki?
    kjelon
    Level 12  
    Telefon i tak będę musiał rozebrać, żeby wymienić gniazdo ładowania, bo czasami się rozłącza podczas ładowania, ale czekam, aż przyjdą graty. Poniżej screeny z Minimal ADB and Fastboot:

Wygląda na to, że ściągnąłem dobry soft, ale bootloader jest zablokowany. Zastanawiam się, czy to by pomogło: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblok...era-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik-2019/

???
    blahfff
    Level 38  
    Odblokowanie bootloadera moglo by pomoc, ale telefon musi byc uruchomiony i przypisany do konta Xiaomi, potem tez trzeba poczekac od kilku, do kilkudziesieciu dni z tego co pamietam.

Prosciej bedzie po prostu go rozebrac i skorzystac z testpointa do wprowadzenia go w tryb EDL.
    kjelon
    Level 12  
    No dobra. Zwieram punkty, podłączam telefon z odłączoną baterią do komputera i co dalej?
    blahfff
    Level 38  
    I wykrywa ci jako QDloader 9008 badz podobnie. Wowczas wgrywasz soft MiFlashem.
    kjelon
    Level 12  
    Punkty cały czas zwarte, czy można rozłączyć po wykryciu?
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Jak tylko wykryje to mozesz puscic testpointy.
    kjelon
    Level 12  
    Jak przyjdzie gniazdo USB, rozbiorę telefon i będę próbował. Dam znać, jakie efekty udało się osiągnąć.
    skajpel
    Level 1  
    Mam identyczny problem. Czy udało Ci zresetować ?
    kjelon
    Level 12  
    skajpel wrote:
    Mam identyczny problem. Czy udało Ci zresetować ?

Będę próbował na dniach, bo właśnie przyszły do mnie z Chin części, które chcę przy okazji wymienić - bateria i gniazdo USB. Dam znać, jak poszło.