Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 5 pro po resecie ustawień nie uruchamia się system

ferdek00012 15 Jun 2019 12:01 1656 7
    ferdek00012
    Level 3  
    Przywróciłem ustawienia fabryczne po czy telefon stanął na 99,99 % jakiejs startowej konfiguracji. Leżał całą noc i nic nie poszło dalej. Bootloader chyba zablokowany. Wgrałem wersje softu z xda developers Jainam's Rom for Whyred EDL USERS robiąc Test Point , wgrało pomyślnie ale jest to samo po włączeniu wskaźnik na wyświetlaczu ładuję się do 99 procent i nie chce przejść dalej i uruchomić systemu.
    blahfff
    Level 39  
    Musialbys ustalic z jakiej dystrybucji jest telefon. Mozliwe, ze to wersja przeznaczona na Chiny i wowczas z zablokowanym bootloaderem nie da sie wgrac oprogramowania przeznaczonego dla wersji Global.

Na poczatek pobierz najnowszy dostepny soft bezposrednio od Xiaomi dla wersji Global i zobacz czy cokolwiek to zmieni. Jesli nie to mozesz sprobowac wgrac wesje dla Chin i jesli ruszy to odblokowac bootloader i wowczas wgrac jeszcze raz global.

Interesuje cie tzw "fastboot rom". W srodku, po wypakowaniu znajduja sie pliki do wgrania poprzez testpoint.

https://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html
    http://en.miui.com/a-234.html
    ferdek00012
    Level 3  
    Fastboot blokuje: ,, flash xbl error" na obu romach z powyższej strony. Czytałem że trzeba odblokować bootloader. Czyli już nic nie zrobię z fonem? Nie włącze go bo się posypał soft i nie założe już konta xiaomi.
    blahfff
    Level 39  
    Quote:

Interesuje cie tzw "fastboot rom". W srodku, po wypakowaniu znajduja sie pliki do wgrania poprzez testpoint.

Nigdzie nie pisalem, ze masz wgrac to poprzez fastboota a jedynie ze takie oprogramowanie pobrac, rozpakowac i wgrac z uzyciem testpointa poprzez aplikacje Xiaomi Flash.
    ferdek00012
    Level 3  
    Test point też nie pomaga. Blokuje mnie na wejściu jakaś autoryzacja xiaomi. Jedyny soft który przechodzi to anti_test_note5 albo Jainam's Rom for Whyred EDL USERS gdzie ta autoryzacja jest usunięta gdzieś w plikach softu. Oficjalne nie przechodzą. Oto kawałek loga:

[17]:4 COM4 14,0224308s You are not authorized to Download!!!
    [17]:4 COM4 6,5093358s cannot receive hello packet
    [17]:4 COM4 16,7090472s cannot receive hello packet
    [17]:4 COM4 6,7372445s cannot receive hello packet
    [17]:4 COM4 3,5535128s [17:13:11 COM4]:resdump:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
    <data>
    <log value="ERROR: Only nop and sig tag can be recevied before authentication."/>
    </data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
    <data>
    <response v

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Wgrałem. Tylko i tak wisi na 99,99 procent i nie uruchamia systemu. Nie wiem co jest. Po resecie było to samo. Wcześniej telefon miał dziwne restarty co kilka sekund.
    blahfff
    Level 39  
    Hmm, to jeden z tych ktore juz wymagaja autoryzacji nawet do softa...

Masz jakies zdjecie tego na czym dokladnie wisi?
    ferdek00012
    Level 3  
    Xiaomi Redmi Note 5 pro po resecie ustawień nie uruchamia się system

Na początku po uruchomieniu jest logo xiaomi a potem pokazuje się wskaźnik procentowy , ładowanie instalacji ?? od zera do 100.
    Wgrałem najnowszy oficjalny soft global i potem india ale to samo. Nie mogę też włączyć trybu recovery. Działa tylko fastboot.
    blahfff
    Level 39  
    Hmm, moze musi troche powisiec. Telefon w tym czasie powinien sie zaszyfrowac co moze troche trwac. Niektore modele Xiaomi potrafia na tym etapie wisiec ponad 10 minut.

Zamiast softu na Indie warto ewentualnie sprobowac tego na Chiny.