Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 5 pro po resecie ustawień nie uruchamia się system

ferdek00012 15 Jun 2019 12:01 1311 7
    ferdek00012
    Level 3  
    Przywróciłem ustawienia fabryczne po czy telefon stanął na 99,99 % jakiejs startowej konfiguracji. Leżał całą noc i nic nie poszło dalej. Bootloader chyba zablokowany. Wgrałem wersje softu z xda developers Jainam's Rom for Whyred EDL USERS robiąc Test Point , wgrało pomyślnie ale jest to samo po włączeniu wskaźnik na wyświetlaczu ładuję się do 99 procent i nie chce przejść dalej i uruchomić systemu.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    blahfff
    Level 38  
    Musialbys ustalic z jakiej dystrybucji jest telefon. Mozliwe, ze to wersja przeznaczona na Chiny i wowczas z zablokowanym bootloaderem nie da sie wgrac oprogramowania przeznaczonego dla wersji Global.

Na poczatek pobierz najnowszy dostepny soft bezposrednio od Xiaomi dla wersji Global i zobacz czy cokolwiek to zmieni. Jesli nie to mozesz sprobowac wgrac wesje dla Chin i jesli ruszy to odblokowac bootloader i wowczas wgrac jeszcze raz global.

Interesuje cie tzw "fastboot rom". W srodku, po wypakowaniu znajduja sie pliki do wgrania poprzez testpoint.

https://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html
    http://en.miui.com/a-234.html
    ferdek00012
    Level 3  
    Fastboot blokuje: ,, flash xbl error" na obu romach z powyższej strony. Czytałem że trzeba odblokować bootloader. Czyli już nic nie zrobię z fonem? Nie włącze go bo się posypał soft i nie założe już konta xiaomi.
    blahfff
    Level 38  
    Quote:

Interesuje cie tzw "fastboot rom". W srodku, po wypakowaniu znajduja sie pliki do wgrania poprzez testpoint.

Nigdzie nie pisalem, ze masz wgrac to poprzez fastboota a jedynie ze takie oprogramowanie pobrac, rozpakowac i wgrac z uzyciem testpointa poprzez aplikacje Xiaomi Flash.
    ferdek00012
    Level 3  
    Test point też nie pomaga. Blokuje mnie na wejściu jakaś autoryzacja xiaomi. Jedyny soft który przechodzi to anti_test_note5 albo Jainam's Rom for Whyred EDL USERS gdzie ta autoryzacja jest usunięta gdzieś w plikach softu. Oficjalne nie przechodzą. Oto kawałek loga:

[17]:4 COM4 14,0224308s You are not authorized to Download!!!
    [17]:4 COM4 6,5093358s cannot receive hello packet
    [17]:4 COM4 16,7090472s cannot receive hello packet
    [17]:4 COM4 6,7372445s cannot receive hello packet
    [17]:4 COM4 3,5535128s [17:13:11 COM4]:resdump:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
    <data>
    <log value="ERROR: Only nop and sig tag can be recevied before authentication."/>
    </data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
    <data>
    <response v

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Wgrałem. Tylko i tak wisi na 99,99 procent i nie uruchamia systemu. Nie wiem co jest. Po resecie było to samo. Wcześniej telefon miał dziwne restarty co kilka sekund.
    blahfff
    Level 38  
    Hmm, to jeden z tych ktore juz wymagaja autoryzacji nawet do softa...

Masz jakies zdjecie tego na czym dokladnie wisi?
    ferdek00012
    Level 3  
    Xiaomi Redmi Note 5 pro po resecie ustawień nie uruchamia się system

Na początku po uruchomieniu jest logo xiaomi a potem pokazuje się wskaźnik procentowy , ładowanie instalacji ?? od zera do 100.
    Wgrałem najnowszy oficjalny soft global i potem india ale to samo. Nie mogę też włączyć trybu recovery. Działa tylko fastboot.
    blahfff
    Level 38  
    Hmm, moze musi troche powisiec. Telefon w tym czasie powinien sie zaszyfrowac co moze troche trwac. Niektore modele Xiaomi potrafia na tym etapie wisiec ponad 10 minut.

Zamiast softu na Indie warto ewentualnie sprobowac tego na Chiny.