Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa C0 Termostat Sterowany 230V (Inteligentne Gniazdko)

28 Mar 2019 03:38 165 3
  • Poziom 2  
    Witam, w domu mam 2 termostaty Salus sterujące pompa CO.

Do termostatów podpięty jest kabel napięciowy 230V, który robi zwarcie. Załączam schemat.

Korzystam z termostatu który steruje piecem i chciałbym żeby sterował również pompą ciepła, zamiast 2 dodatkowych termostatów Salus. .

Jeżeli dobrze rozumiem, termostat Salus robi spięcie i włącza bądź wyłącza pompę ciepła w zależności od potrzeby.

Mój pomysł jest taki, żeby w termostatach Salus kable idące do pompy CO zostawić zwarte, a kabel elektryczny od pompy wpiąć do inteligentnego gniazdka które będzie załączania bądź wyłączało pompy w zależności od zaprogramowanej automatyzacji w aplikacji.

Kiedy termostat Nest włącza piec, załącza się gniazdo do pompy C0 i uruchamia pompę.

Co o tym myślicie, powinno dobrze działać ? Czy pompy faktycznie są sterowane tylko napięciowo włącz/wyłącz ?

Może piec powinien być najpierw rozgrzany zanim uruchomię pompę i wtedy zrobić automatyzację; Kiedy termostat do pieca jest ustawiony na grzanie, odczekaj 30 minut i włącz gniazdko do pompy CO.

Będę wdzięczny za uwagi.
  • Poziom 32  
    ian87 napisał:
    Witam, w domu mam 2 termostaty Salus sterujące pompa CO.

Do termostatów podpięty jest kabel napięciowy 230V, który robi zwarcie. Załączam schemat.
    To gdzie ten schemat :?: i co to znaczy ,,inteligentne" gniazdko. I jeszcze jedno, co to za piec który nie potrafi sterować pompą obiegową.
  • Poziom 2  
    Schemat w załączniku.

Piec Beretta Boiler Greenn zanim podłączyłem Nesta miał włożona zworkę w miejscu sterowani grzaniem. Wiec zapewne nie sterował pompą

Być może ma to związek z tym, ze w domu mam ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki u góry przez co są 2 strefy ale pompę obiegowa widzę tylko jedną i to ona się załącza podczas zwarcia w termostatach salus.

Gniazdko byłoby pod pompę do podłogówki, bo sprawdziłem termostat u góry i w momencie kiedy główny termostat nest wyłączy piec to woda przestaje być transportowana wiec pompa nie działa... zatem mogę zrobić zwarcie na termostatcie u góry żeby był cały czas aktywny a sterować piecem przy użyciu nesta.

Gniazdko zwykle na WiFi które można podpalić pod różne sceny inteligentnego domu.
  • Poziom 20  
    ian87 napisał:
    Będę wdzięczny za uwagi.

ian87 napisał:
    Do termostatów podpięty jest kabel napięciowy 230V, który robi zwarcie.

ian87 napisał:
    Być może ma to związek z tym, ze w domu mam ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki u góry przez co są 2 strefy ale pompę obiegowa widzę tylko jedną i to ona się załącza podczas zwarcia w termostatach salus.

ian87 napisał:
    Gniazdko byłoby pod pompę do podłogówki, bo sprawdziłem termostat u góry i w momencie kiedy główny termostat nest wyłączy piec to woda przestaje być transportowana wiec pompa nie działa... zatem mogę zrobić zwarcie na termostatcie u góry żeby był cały czas aktywny a sterować piecem przy użyciu nesta.

U Ciebie się aż się roi od tych zwarć, dawno się tak nie rozbawiłem. Jak tyle ich masz to może trzeba, wyszukać je i naprawić wpierw tą instalacje. I zacząć pisać zrozumiale, co technicznie jest nie tak.
    A wtedy inni i ja będziemy Ci wdzięczni i pospieszymy z pomocą.