Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer głównie do gier 2500-2700 zł

rafal36911 30 Mar 2019 09:13 843 45
    rafal36911
    Level 6  
    1. Komputer będzie wykorzystywany głównie do tych najnowszych gier. Czasem do przeglądania internetu i oglądania głównie Netflixa.

2. OC/Overclocking. Nie jest to wymagane, lecz gdyby była możliwość podkręcenia to pewnie bym się takiej próby podjął. W tych czasach z mnóstwem poradników, nie powinno być to aż takie trudne.

3. Potrzebuję tylko samego komputera, jednak bez napędu DVD, gdyż takowy już posiadam, a i tak go nie używam. Nie potrzebuję też systemu operacyjnego.

4. Jeśli chodzi o dysk to myślałem nad 500GB SSD. Nie uważam, żebym na sam początek potrzebował dysku o większej pojemności. System, 2-3 gry i jakieś podstawowe programy.

5. Dysponuję budżetem od 2500-2700 zł

Zależy mi, żeby było możliwość dalszej rozbudowy w przyszłości. Jeśli chodzi o obudowę, to wygląd się nie liczy. Ważne, żeby było odpowiednie chłodzenie całego komputera i fajnie gdyby można było wszystkie kable jakoś ładnie uporządkować.
    Zastanawiałem się jeszcze, czy nie lepiej zainwestować na tę chwilę w lepszą płytę główną, procesor, a kupić używaną kartę graficzną, którą bym wymienił za jakiś czas (+- 2 lata).

Nie ukrywam, że trochę poszperałem po internecie, chociaż jest to pewnie pierwszy lepszy zestaw :)
    Nie jestem trochę przekonany co do procesora i karty graficznej, czy nie lepiej, ale tutaj moje wątpliwości być może zostaną rozwiane :)
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Jak dobrze rozumiem to Ryzen 5 1600X miałby być podkręcony? Jeśli tak to czy boxowe chłodzenie by tam wystarczyło?
    W sklepie x-kom.pl cena za ten zestaw wychodzi 3000 zł. Co prawda mógłbym trochę nagiąć budżet.
    Jeśli chodzi o nową generację procesorów, to jaka mniej więcej może być różnica w cenie teraz, a po premierze nowych procesorów. Mam na myśli Ryzen 5 1600X. Pooglądałem trochę porównanie tych procesorów i różnice wydają się być naprawdę minimalne.
    Z kupnem nowego komputera mógłbym się wstrzymać do tego czerwca jeśli naprawdę warto, ale rozumiem, że nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Jeszcze jedna seria pytań :)

Signum SG1 i Signum SG1M różnią się tylko tym frontowym panelem? Z tego co widzę to tak, a 30 zł zawsze można oszczędzić :)

Jak poszukałem troszkę tańszych cen to bez chłodzenia wychodzi 2830 zł, ale policzyłem zasilacz Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W. Czy warto dopłacić 80 zł to wersji Supremo 550W?

Co sądzisz o kupowaniu procesora i płyty głównej z Allegro. Płyta na Allegro wyjdzie 25 zł taniej, ale na x-komie mam gwarancję, a na Allegro różnie z tym bywa.

Jakie chłodzenie do procesora?
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    No i pewnie zrobię tak jak mówisz, dopłacę do tego zasilacza. Zastanowię się jeszcze czy nie poczekać do tej nowej generacji procesorów.
    Na tę chwilę to wszystko. Naprawdę dzięki za szybkie i pomocne odpowiedzi.
    rafal36911
    Level 6  
    A gdyby użyć płyty MSI B450-A PRO lub B450 AORUS ELITE i procesora Ryzen 7 1700 bo jest w promocji za 600 zł. Co w takim przypadku byłoby lepsze?

Wiem, że powinienem edytować post. Na przyszłość tak zrobię :)
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Decyzję o zakupie już praktycznie podjąłem. Zdecydowałem, że teraz kupię dysk SSD Sata, a być może za jakiś czas dodam dysk m.2 na sam system.
    Prosiłbym jeszcze o sprawdzenie czy wszystko będzie kompatybilne i czy nic więcej nie potrzebuję.
    https://www.morele.net/inventory/info/5accab3b/
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Rzeczywiście różnice pomiędzy tymi kartami są naprawdę nieduże. Kartę planuję zmienić nie szybciej niż 2-3 lata, więc nie wiem czy te 4 GB wystarczy do grania w full hd, bo o wyższych rozdzielczościach na razie nie myślę. A pastę wolę dać dla "świętego spokoju" :)
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Dzięki wszystkim za rady, jednak wolę postawić na lepszą płytę i lepszy zasilacz. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej zamiast tego RX 570 8GB wziąć XFX Radeon RX 580 8GB, jednak z opinii wynika, że jest trochę głośna i szybko się nagrzewa.
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Na razie zdecyduję się chyba na Signum SG1M TG z dwoma wentylatorami. Za jakiś czas pomyślę nad dołożeniem jeszcze jednego, jeśli temperatury będą wysokie. Prawdopodobnie już w poniedziałek zamawiam podzespoły i składam.
    Z zamknięciem tematu poczekam, aż złożę komputer, bo może coś jeszcze zepsuję :)
    rafal36911
    Level 6  
    A co gdy zasilacz ma 163mm głębokości, bo tak jest w przypadku supremo m2 gold 550w, a obudowa pozwala na max 160mm. Mimo wszystko wejdzie ładnie czy coś trzeba zmieniać?
    rafal36911
    Level 6  
    A czy ten zasilacz spokojnie wystarczy przy podkręcaniu i w przypadku jakiejś mocniejszej karty graficznej? Czy lepiej jednak zaryzykować i postawić na supremo m2 gold? 3mm to niedużo, chociaż wolałbym, zeby obyło się bez zwrotów :)
    rafal36911
    Level 6  
    Wezmę chyba jednak ten 600W, niedużo dopłaty, a nie będzie trzeba się martwić przy wymianie czegoś.

Zastanawiam się jeszcze nad kartą graficzną, bo ponoć w tych RX 580 często piszczą cewki i się nieźle nagrzewa, ale z drugiej strony w tym przedziale cenowym to chyba najwydajniejsza karta.
    Myślę, że zaryzykuję i się przekonam jak jest. Jeśli będzie mi to strasznie przeszkadzać to wymienię na RX 570.

Ewentualnie spróbuję ten undervolting.
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    I z 2700 zł zrobiło się 3240 zł :) Wezmę chyba tę 1660, ale z tym niestety muszę się wstrzymać jeszcze kilka dni. Jednak jako, że obecnie korzystam z kilkunastoletniego prawie zdechlaka :) ,to bardzo możliwe, że się na to zdecyduję. Tylko czy nie idzie na czymś zaoszczędzić?
    Całość prezentuje się tak.
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    256 GB mogłoby wystarczyć. Max ze 3 gry, czasem kilka filmów, seriali z Neflixa na dysk ściągnięte. Tylko czy do takiego dysku nie trzeba dokupić radiatora?
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Niestety, ale przewiduję nie raz pobieranie plików całą noc, jednak zawrotne prędkości to nie będą, więc wezmę chyba taki dysk.