Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco - Podłączenie radia z can bus

kisiol 01 Apr 2019 13:12 1221 15
    kisiol
    Level 19  
    Witam. Posiadam radio od Iveco Daily 2015r z liną can bus. Radio posiada wewnetrzny wyświetlacz. Jak uruchomić takie radio w aucie bez can. Czy w ogóle jest taka możliwość.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kisiol
    Level 19  
    Orientujesz się czy można wgrać ten wsad , czy trzeba przerabiać z tego radia co mam.
    kisiol
    Level 19  
    Tak posiada kod i kwity do radia. Po podłączeniu na wyświetlaczu check i nic więcej.
    adam white
    Level 26  
    Proszę podać dokładne oznaczenie radia (symbole z naklejki) i wtedy jest szansa na wiarygodną odpowiedź.
    kisiol
    Level 19  
    Proszę do radia jest jeszcze na oddzielnej karcie kod kreskowy i pin kode 4 cyfrowy. Iveco - Podłączenie radia z can bus Iveco - Podłączenie radia z can bus
    adam white
    Level 26  
    Wg mojej wiedzy na dzisiaj w 098 modyfikacja pamięci nie usunęła CAN-a - co prawda sprawdzałem tylko rozwiązania stosowane w poprzednich wersjach (oczywiście z dopasowaniem do potencjalnych adresów) gdzie uzyskiwałem 100% sukcesu modyfikując max 6 adresów (3 dla CAN-a i 3 dla usunięcia wyłączania po 20 min)
    kisiol
    Level 19  
    Czyli radi tylko do Iveco, a jakieś modulatory can do Iveco są, bo nic nie mogę znaleźć
    adam white
    Level 26  
    Emulator CAN-a. Tylko nie wiem jak to nowe zabezpieczenie działa - czy jednak nie musi dostać odpowiedzi z body i dopiero ruszy. Do jakiego samochodu to radio ma być założone?
    kisiol
    Level 19  
    Chciałem włożyć do dafa.
    adam white
    Level 26  
    Zabezpieczenie CANCHECK w Iveco, Fiacie, Alfie działa w ten sposób, że jeśli radio jest podłączone pod fabryczną instalację z CAN-em, to po wpisaniu kodu komputer pokładowy pamięta radio jako "swoje" i po odpięciu zasilania nie trzeba wprowadzać kodu.

Jeśli dla sprawdzenia zamiast radia "swojego" podłączymy i zalogujemy kodem inne radio z CANCHECK -iem, to po ponownym podłączeniu "swojego" radia musimy wprowadzić kod dla ponownego zalogowania.

Dlatego nie mam pewności, czy emulator CAN-a tu pomoże -wydaje mi się, że nie. Ale może ktoś, kto próbował robić takie podłączenie się wypowie.
    milejow
    Level 43  
    adam white wrote:
    Dlatego nie mam pewności, czy emulator CAN-a tu pomoże -wydaje mi się, że nie.

O ile mnie pamięć nie zawodzi to radio pamięta VIN auta do którego przynależy, w innym nie zadziała.
    LWD11
    Level 31  
    milejow wrote:
    adam white wrote:
    Dlatego nie mam pewności, czy emulator CAN-a tu pomoże -wydaje mi się, że nie.

O ile mnie pamięć nie zawodzi to radio pamięta VIN auta do którego przynależy, w innym nie zadziała.

Zadziała w każdym innym aucie, radio poprosi tylko o kod, po jego wbiciu body zapamięta to radio, tak że odpięcie baterii nie spowoduje że radio znowu poprosi o kod. Tak jak opisał to Adam.
    kisiol
    Level 19  
    Czyli tylko do Iveco, obróbka wsadu, czy emulator can nic nie da.
    LWD11
    Level 31  
    kisiol wrote:
    Czyli tylko do Iveco, obróbka wsadu, czy emulator can nic nie da.

Z tego co pamiętam w tym radiu można usunąć cancheck, lecz po 20 minutach radio będzie się wyłączało, trochę uciążliwe w sytuacji zwykłego użytkowania, co innego jako opcja chwilowego uruchomienia radia na stole do np. ew. naprawy.

Emulator ??? nie wiem czy do tego typu modeli takowe robią. Możesz za grosze zakupić sobie odpowiedni body komputer za pomocą którego podłączysz to radio.