Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 6240/1 FD - Wyłącza się po chwili

06 Kwi 2019 17:31 495 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 6240/1 FD nr serwis 8542 624 01050.
    Sytuacja wygląda tak że włączam program, zamykam drzwi, słyszę jak zmywarka najpierw wypuszcza wodę, następnie pobiera nową (do tego czasu na ekranie świeci się program -pozostały czas i na dole pomarańczowa dioda). Niestety po pobraniu wody słychać cykniecie (przekaźnik) i pomarańczowa dioda sygnalizująca pracę zmywarki gaśnie, ale na ekranie dalej wyświetla się czas pozostały do końca zmywania. Wraz ze zaśnięciem diody nic się w zmywarkę nie dzieje (nie słychać żeby dusze się obracały, nie wypompowuje wody itd.) Po jakimś czasie przekaźnik znowu włącza dioda i zmywarka ponownie pobiera wodę po czym znowu dioda gaśnie i nic się nie dzieje. Jak otworzę drzwi to piszczy jakbym przerwał program, mogę włączyć odpompowanie wody.
    Jestem laikiem w tych kwestiach i nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę.
    Proszę o jakieś podpowiedzi co może być zepsute ewentualnie co i jak sprawdzić.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    U mnie było podobnie (inny typ zmywarki), ale przyczyna może być ta sama. Jeśli się ciut znasz i masz miernik napięcia zmiennego to musiałbyś zobaczyć czy napięcie pojawia się na pompie przepływowej. U mnie padła pompa. Może spróbuj rozkręcić zespół pompy z grzałką , może jakieś zanieczyszczenie trzyma wirnik pompy.
  • Poziom 2  
    Jeśli to ta od rozprowadzania wody wewnątrz zmywarki to też o niej myślałem (bo pobieranie wody i wypompowanie przebiega ok.). W piątek będzie fachowiec więc zobaczymy.