Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino sterowanie temperaturowe stycznikiem (3 czujniki temperatury)

11 Kwi 2019 07:15 399 6
 • Poziom 9  
  Witam.
  Potrzebuje wykonać taki układ sterowania stycznikiem:
  Za pomocą 3 czujników temperatury załączyć stycznik (ok 500W) przy zachowaniu kilku warunków:
  Układ miałby działać tak:
  Osiągnięcie
  T1=80 stopni Celsjusza
  T2=80 stopni Celsjusza
  T3=85 stopni Celsjusza
  Rozłącza styk.
  Ponowne załączenie nastąpi gdy:
  T1= 35 stopni Celsjusza
  Czy jest ktoś w stanie pomóc ze zrobieniem czegoś takiego?
 • SterControlSterControl
 • Poziom 39  
  A co to za projekt, szkolny, firmowy, zabawa?
  Jakieś komponenty masz dobrane?
 • SterControlSterControl
 • Poziom 9  
  Ma to sterować pracą kotła. Nic nie mam dobrane. Poprostu potrzebuję stworzyć taki układ logiczny zeby działał według powyższych założeń.
 • Poziom 32  
  Te temperatury T1 T2 i T3 to którakolwiek osiągnie tę granicę, czy wszystkie razem jednocześnie? No i zastanów się o co Ci chodzi, masz zamiar uczyć się programować czy szukasz kogoś do zlecenia, bo do zlecenia to zły dział. Jak szukasz pomocy to napisz z czym masz problem, pokaż swój kod i schemat, jakie elementy, jaka płytka Arduino.
 • Poziom 9  
  Wszystkie 3 temperatury musza byc osiągnięte jednocześnie.
  Czego szukam? Pomocy instrukcji co powinienem kupić do takiego układu. Wskazówki co do programowania tego. Może pokazanie czegoś podobnego i zrobiłbym to analogicznie.
 • Poziom 32  
  Potrzebujesz płytki Arduino UNO/NANO, moduł przekaźnika Link, pomiar temperatury i dobór czujników to już zależy co to ma mierzyć i jak szybko, jak się nie spieszy to mogą być DS18B20 (też tam znajdziesz), są również w wersji do cieczy neutralnych, kod to sprawdzenie kilku warunków i sam pomiar temperatury. Jak nic nie umiesz z programowania to kurs Arduino znajdziesz tu: Link.
  Możesz sobie ściągnąć Arduino IDE, biblioteki OneWire, DallasTemperature i otworzyć przykład z pomiarem temperatury, dodać 3 czujniki, warunki do temperatur i odpowiednio wysterować przekaźnik poleceniem digitalWrite(). Zanim jeszcze zrobisz zakupy możesz spróbować sił na sucho, do wykonania kompilacji i przygotowania programu do wgrania sprzęt nie jest potrzebny.
 • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
  boguic13 napisał:
  Czego szukam? Pomocy instrukcji co powinienem kupić do takiego układu. Wskazówki co do programowania tego. Może pokazanie czegoś podobnego i zrobiłbym to analogicznie.

  Jeśli nie znasz się na elektronice i programowaniu to raczej zapomnij, że sam to zrobisz z niewielką pomocą forum. Poszukaj gotowców w necie. A jako, że sterowanie kotłem to nie zabawa, kup sobie jakiś sterownik PLC, np. Siemens Logo! i na tym sobie stworzysz wymagany sterownik w 5 minut, przy pomocy myszki i ich programu graficznego do programowania PLC. Przynajmniej elektronikę będziesz miał zaprojektowaną jak należy.