logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Android TV Box MXq-4K instalcja linux ubuntu/debian/Mint

petrib 15 Kwi 2019 13:22 7188 4
REKLAMA
  • #1 17907417
    petrib
    Poziom 6  
    Posty: 5
    Witam,

    Mam Android TV Box MXq-4K (nie jest to wersja PRO), o parametrach z CPU-Z:
    Gpu: Mail-450 MP
    Architektura: 4xARM Cortex-A5/1,54GHz
    manufcture: MBX
    Kernel architekture: ARMv7l
    Board: Rockchip
    Hardware: amlogic
    Revision: r0p1

    RAM: 1GB


    Obecnie zainstalowany Android 7.1 ktory sie nieustannie zawiesza.

    Pytania:
    1. Gdzie zdobyc adekwatny system Linux do tego sprzetu ?
    2.Jak wgrac system i czym wgrac na karte SD?
    3. Jakim programem z google Play odpalic system z karty SD?
    4. Czy sa darmowe programy do tych czynnosci?

    Urządzenie nie jest wyposażone w żadne przyciski.

    Z gory dzieki
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 17907772
    petrib
    Poziom 6  
    Posty: 5
    OK.
    A jak zbootować kartę SD? Jakim programem google play?

    Nie wiem i nie umiem zbadać, którą kompilację rockchip mam i wgrać. Tą samą czy najnowszą? W tym Androidzie nie pisze.
    W necie pisze rk3229, ale nie jestem pewien. Nie wiem czy x86 czy x64.

    Poprzez adekwatny system miałem na myśli Ubuntu. Zależy mi na Office, Youtube, przeglądarce. A KODI to chyba tylko platforma do filmów.

    Chyba Chrome OS byłby dobry, ale jak go wgrać?

    Czy można to zrobić łącząc komputer (Win) z MXq-4k kablem USB?
  • REKLAMA
  • #4 17919647
    petrib
    Poziom 6  
    Posty: 5
  • #5 17924070
    petrib
    Poziom 6  
    Posty: 5
    Znalazłem to:
    https://www.androidauthority.com/install-ubuntu-on-your-android-smartphone-765408/
    Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zostają sterowniki, zostają dwa systemy, łatwiej wszystko przywrócić.
    Lecz chciałbym wiedzieć jak rozwiązać problem stosując analogiczną metodę do komputerów PC x86, czyli boot z biosu nośnika.

    ps. Google chyba walczy z rozwiązaniami mający na celu usunięcie Androida, stwierdzam na podstawie wyszukiwań.
REKLAMA