Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop tablet Windows 10 home 10 cali + Adobe CS6

puchan 19 Apr 2019 11:53 321 3
    puchan
    Level 14  
    Witam, może ktoś instalował Pakiet Adobe CS6 (płyty) na takim małym laptopie 10 cali z W10 home? Czy się da to zrobić? Chciałbym mieć taki komputerek do plecaka do awaryjnych szybkich robót jak jestem np. w dzikim polu na rowerze. W ME widziałem dwa takie ale bez stacji DVD tylko z portem USB.

I drugie pytanie: jak mieć internet na czymś takim też w polu posiadając jedynie telefon na kartę (Leon320) w Play i nie wchodzić w abonamenty?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    puchan
    Level 14  
    OK, odpowiadam sobie sam. Początkowo nie chciałem niech się inni męczą skoro takie "tłumy" przyszły mi z pomocą. Ale nie jestem pies ogrodnika i tak:
    Na Lenovo MiiX 320 da się zainstalować przez płyty wirtualne: PS CS6, Illustrator CS6, AcrobatX CS6. I to działa. InDesign nie chce się zainstalować i o tym informuje. W katalogu Indesign w programach (32bit) jest tylko katalog z Pluginami. Ale po przerzuceniu zawartości InDesign ze starego komputera z W7 czyli bez instalacji, program działa. Z tym, że lepiej chyba przeprowadzić wcześniej instalację żeby sobie instalka porobiła odpowiednie katalogi i ścieżki.

Kupiłem modem Huawei i starter 5zł na kartę z Play. Internet chodzi. Tylko teraz jak to doładować z poziomu komputerka MiiX 320. Chodzi o wpisanie kodu tak jak w tel. kom. Wiem, że mogę to zrobić na stronie www podając numer tel. z karty sim. Ale jakbym był w lesie to potrzebowałbym wpisać taki kod ze zdrapki gdzieś w laptopie albo w ustawieniach modemu USB. Tylko gdzie? Nie jest to tablet z androidem tylko W10.
    danielk1981
    Level 2  
    Jeśli masz system Windows, to i powinieneś mieć wgraną aplikację do obsługi modemu LTE, więc tam powinna być opcja wklepania polecenia krótkim kodem.
    puchan
    Level 14  
    Dzięki za podpowiedź. Na razie rodzę sobie przez aplikację play24 i zarządzam tam swoimi numerami, także tym pod dane do laptopa a na smartfonie trzymam mały zapas dla danych żeby móc właśnie awaryjnie skorzystać z wymiany danych w polu do doładowania karty w laptopie. Bardziej wkurzające są uaktualnienia W10, które potrafią zeżreć całe doładowanie i to bez powiadomienia. Próbowałem menadżerem powyłączać wszystko ale szpieg nadal się włącza i robi co chce. Używam dziadostwo z M$ bo muszę bo aplikacje Adobe mnie zmusiły. W7 do pracy w domu mam ogarnięty na smyczy ale czytam, że już go nie wspierają (cokolwiek to znaczy) i nie wiem co będzie dalej bo na W10 się nie przerzucę. Prędzej kupię Maca. Nie wyobrażam sobie codziennych instalek w tle w czasie kiedy mam ciśnienie z robotą i mam coś szybko zrobić i wysłać. Tak jak normalnie nie lubię Komisji Europejskiej to jak dop... karę dla MS to wtedy ich lubię.