Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF 46010 - nie włącza się

szerszen79M 19 Apr 2019 17:38 747 6
    szerszen79M
    Level 5  
    Witam
    Posiadam zmywarkę Electrolux ESF 46010. Niestety przestała się ona włączać. Po wstępnych oględzinach stwierdziłem, że nie działa elektrozawór. Czy jest to możliwe, żeby to powodowało brak jakiejkolwiek reakcji?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    mariusz840
    Level 18  
    Raczej nie chyba, że zrobił zwarcie i poszedł układ zasilania, lub poszlo coś innego i uszkodziło elektrozawór i zasilanie. Musisz wziąć miernik i od samej wtyczki sprawdzać napięcia aż o momentu w którym go nie będzie. Sprawdź pod kątem zimnych lutów lub zaśniedziałych styków.
  • Multimetr Fluke
    alekt77
    Level 36  
    szerszen79M wrote:
    przestała się ona włączać
    Wyświetlacz coś wyświetla, pali się którakolwiek dioda? Jeśli nie to do sprawdzenia rezystor 100Ω/2W i układ TNY253GN na płytce sterownika.
    szerszen79M
    Level 5  
    Niestety po włączeniu przycisku Start niema żadnej reakcji nic nie świeci nic nie miga żadna kontrolka nie ma również żadnych dźwięków. Wyłącznik jest ok. sprawdziłem ma przejście. Jeśli zepsuł sie sterownik to nie będzie żadnej reakcji?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    TONI_2003
    Moderator
    szerszen79M wrote:
    Jeśli zepsuł sie sterownik to nie będzie żadnej reakcji?
    Tak dokładnie daj foto płytki PCB, a pokażę co o ile będzie bardzo dobrej jakości!
    TONI_2003
    Moderator
    Sprawdź rezystory R60 oraz R81 i podaj ich wartości.