Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy EVO4W 2643D - pęknięta szyba i łożysko? do wymiany

02 Maj 2019 19:20 210 9
  • Poziom 9  
    Witam
    Pralka przy wyładunku poleciała nam "na twarz" i pojawił się pajączek na szybie drzwi.
    Zastanawiam się teraz, czy to pęknięcie może rosnąć, skoro szyba pracuje grzejąc się i chłodząc?

Na razie pralka czeka w garażu i rozważam, czy w ogóle tachać ją na któreś piętro w bloku, instalować itp, czy nie ma co, bo i tak niedługo szlag ją trafi? Bo takiej szyby chyba nie kupię do wymiany?

Poza tym sprzedający (kupiłem używkę) mówił, że przy odwirowaniu bardzo hałasuje. Zakładam, że to łożysko. Ktoś z Was wie, jakie łożysko kupić to niej i czy wymiana jest trudna?

• Poziom 43  
    Szybą będziesz się przejmować jeśli się posypie, na razie wymień łożyska i do prania ;-)
  • Specjalista AGD
    Łożyska w tej pralce są niewymienne ,trzeba wymienić cały zespół piorący.
  • Specjalista AGD
    BeerBefore napisał:
    pojawił się pajączek na szybie drzwi.
    O jakiej szybie piszesz; przecież to plastikowa ramka drzwi.
    BeerBefore napisał:
    sprzedający (kupiłem używkę) mówił, że przy odwirowaniu bardzo hałasuje.
    Po co było kupować? Trzeba było przed kupnem pytać o łożyska; problem znany od kilkunastu lat.
  • Poziom 9  
    Cytat:

O jakiej szybie piszesz; przecież to plastikowa ramka drzwi.

Po co było kupować? Trzeba było przed kupnem pytać o łożyska; problem znany od kilkunastu lat.

zhudomel
    Żadnej pomocy w twoim poście, tylko wytykanie błędów.
    Nie o to prosiłem/pytałem, więc z łaski swojej pomiń mój wątek!
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wymiana zespołu piorącego jest nieopłacalna: https://north.pl/karta/zbiornik-bebnem-komple...rki-candy-evo4w-2643-d-s,JY9-M9-ZMME-ILP.html
    Istnieją alternatywne metody naprawy, ale wszystko zależy od tego czy pralka nie pracowała zbyt długo na uszkodzonych łożyskach bo wtedy mogło dojść do uszkodzenia krzyżaka bębna i będzie za późno na naprawę.
    Przykład przeprowadzenia takiej naprawy: https://youtu.be/Urj0MvOb4vk